Domů Wellness Pořiďte si saunu, která je skutečně in!

Pořiďte si saunu, která je skutečně in!

Módní trendy se nevyhýbají ani saunování. Zjistěte, co nyní ve světě saun opravdu táhne a garantujeme, že se vám tahle móda neomrzí.

Každá dáma ví, že by jí ve skříni neměly chybět “malé černé”, které může vhodně kombinovat s módními doplňky. Pánové by se zase neobešli bez kvalitního obleku – trendy barva košilí a kravat se každou chvíli mění, ale střih kalhot a saka zůstává nadčasový.

Současná módní vlna naštěstí nepřináší žádné šílenosti, ale prostý návrat ke kořenům. Chcete-li být v oblečení i saunování in, rada je prostá – hledejte jednoduchost a kvalitu.

01

Moderní dřevinu znají Češi už stovky let

Při výběru sauny se zaměřte především na materiál, ze kterého je vyrobený interiér. Abyste ale našli ten pravý, nemusíte ve slovnících hledat druhy cizokrajných dřevin ani se spoléhat na klasický skandinávský smrk.

Ve skutečnosti najdete ideální dřevo na každé české návsi. Lipové dřevo rychle vysychá, aniž by mělo sklony k tvarové deformaci či jinému poškození. Další výhodou je, že velmi dobře odolává prasknutí.

V České republice vyrábí sauny z lipového dřeva například výrobce SaunaSystem. Sauna Avalon je z neomítaných lipových fošen a pobyt v ní nikoho nenechá na pochybách, že se investice do kvality vyplatí.

02

I saunu můžete mít BIO

BIO je sice označení pro certifikované produkty ekologického zemědělství, ale zdomácnělo i v oblasti saunování. Jako BIO sauny se označují takové, které jsou opatřeny topidlem s aktivním výparníkem. Díky tomu si v sauně můžete nastavit ideální poměr mezi teplotou a vlhkostí a dopřát si i pobyt v “páře”.

A právě tento typ sauny je v současné době synonymem pro trendy v saunování. Majitelé BIO saun je často doplňují i o kvalitní infrazářiče, čímž získají saunu, parní lázeň i infrasaunu v jednom.

03

U kombinovaných saun máte navíc jistotu, že vás nikdy neomrzí. Řekněte sami – přestalo by vás někdy bavit mít doma vlastní wellness centrum?

Předchozí článekBoj se slimáky
Další článekCo dělat, když vztah zevšední

Musíte si přečíst