Domů Wellness Relaxujte jako za dávných časů – v koupacím sudu vyhřívaném kamny

Relaxujte jako za dávných časů – v koupacím sudu vyhřívaném kamny

Milovníci vířivky a venkovního koupání, zpozorněte! V posledních letech stoupá popularita trochu jiného způsobu relaxace ve vodě, který vám poskytne příjemné ochlazení v létě a teplou lázeň v chladnějším období. Řeč je o koupacích sudech a kádích.

Termální koupel přímo na vaší zahradě

Koupací sud není jen výborným místem k odpočinku a osvěžení, ale také stylovým doplňkem do každé zahrady. Ručně vyráběný sud ze dřeva je dokonale ekologickou připomínkou historie, a jako takový skvěle zapadne do okolní přírody. Současně tento starodávně působící výrobek splňuje všechny požadavky na moderní wellness, samozřejmě včetně hygienických kritérií, a to i při častém využívání. A jak to funguje? Skelet koupací kádě či sudu je vyroben ze dřeva, které bylo vysušeno na 10 %, takže se roztáhne, jakmile dovnitř napustíte vodu, a ta nemá šanci uniknout. Některé modely mají uvnitř navíc plastovou vaničku, jež usnadňuje čištění. V létě se budete moci v sudu jen tak smočit, v zimě si vodu vyhřejete kamínky na kusové dřevo. Ta bývají umístěna uvnitř nebo vně sudu – můžete se rozhodnout podle toho, zda preferujete více prostoru na koupání, či spíše místo navíc na zahradě.

Dopřejte si koupací sud dle vašeho vkusu

V Japonsku či Skandinávii kouzlo koupacích sudů a kádí odhalili už dávno, na našem trhu jsou stále relativně nové. Přesto si však budete moci vybírat z mnoha typů, velikostí a zpracování. Chcete koupací sudy využívat při večírcích, nebo se v nich koupat společně s několika ratolestmi? Pokud to dovolí prostorové možnosti vaší zahrady, můžete si pořídit model až pro 6-8, případně 8-10 osob. Pro menší rodinu a romantické koupele ve dvou postačí 4místný typ. Častým materiálem pro výrobu koupacích sudů a kádí bývá tepelně upravené dřevo thermowood, máte-li však rádi dřevo v jeho přírodní podobě, zajímejte se o koupací sudy HOT TUB z bílého modřínu, sibiřského smrku nebo kanadského červeného cedru. Jedná se o velmi elegantní alternativy, které se snadno stanou ozdobou vaší zahrady – a vy si budete moci užít venkovní koupání po celý rok. Mějte se ale na pozoru, dodržujte doporučenou teplotu maximálně 38 °C a rozhodně do kamen nepřikládejte během koupele. Vyhnete se tak zbytečnému riziku.

Musíte si přečíst