Nemusíte nutně cestovat za exotikou, abyste zažili nezapomenutelný rodinný víkend. I v České republice se nachází mnoho krásných a zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Středočeský kraj je ideální destinací pro ty, kteří se chtějí ponořit do historie a zároveň si užít krásy české krajiny.

Po stopách středověku

Vydejte se na okružní jízdu po historických památkách Středočeského kraje a užijte si výlet plný dobrodružství a poznání. Ať už dáváte přednost procházkám po hradech a zámcích, projížďkám na kole nebo výletům do malebných vesniček, v tomto kraji si každý najde to své.

Ubytování v malebném prostředí

Pro komfortní a klidné ubytování v srdci Středočeského kraje vám můžeme doporučit penzion Karlštejn. Penzion se nachází v těsné blízkosti hradu Karlštejn, takže budete mít tuto impozantní památku doslova na dosah ruky. V penzionu si můžete vybrat z 10 útulných pokojů, včetně dvoulůžkových, čtyřlůžkových a apartmánu s kuchyňkou. Na své si tak přijdou i početnější rodiny.

V penzionu Karlštejn se nachází také restaurace s nabídkou tradiční české kuchyně. Po náročném dni plném poznávání tak můžete posedět v příjemném prostředí a vychutnat si chutné jídlo a osvěžující nápoj. Pokud plánujete přijet autem, je vám přímo u penzionu k dispozici bezplatné parkoviště.

Tipy na výlety

V okolí penzionu Karlštejn najdete mnoho zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Kromě již zmíněného hradu Karlštejn se můžete vydat například do zooparku Karlštejn, kde si užijete kočkovité šelmy, do vesničky Svatý Jan pod Skalou s bohatou historií, nebo se vydat na některou z cyklostezek či turistických tras, které vedou krásnou krajinou Středočeského kraje.

Plánování a rezervace

Pokud vás tento tip na rodinný víkend ve Středočeském kraji zaujal, neváhejte a rezervujte si ubytování v penzionu Karlštejn včas. Termíny se plní rychle, obzvlášť v letních měsících.

Užijte si svůj rodinný víkend plný historie, krásy a zábavy!