Boj se slimáky
Mnozí lidé mají zahrádku, na které se snaží vypěstovat si vlastní zeleninu, aby jedli zdravě. Avšak je zde obrovský problém se slimáky. Dříve, než se rostlina vůbec umoudří vyrůst, tak ji stihne slimák celou okousat a tím zničit. Ale jak se mám slimáku zbavit?

Sbírka slimáků

Hodně lidí radí, aby se slimáci sbírali do nějaké sklenice, anebo stačí prázdná láhev od nějakého nápoje. Když je máte nasbíraná, tak je pěkně prosolit obyčejnou kuchyňskou solí. Pravdou je, že poměrně drastickým způsobem zabijete a tím byste měli zabránit, aby se dál množili, takže byste je měli dostat ze své zahrádky. Avšak je jen málo lidí, pro které by tento slizký škůdce byl příjemný, a proto si hledají jiné způsoby.

Opijte je pivem

Další možností je dát slimákům do skleníku či na zahrádku malou misku s pivem. Pivo je láká, a když se půjdou napít, tak se utopí. Také jim to nedělá dobře, takže uhynou, i když se neutopí. Avšak na konci léta bude váš manžel hubovat, protože zjistíte, že slimáci vypili daleko větší množství piva, než on sám.

Snídejte vajíčka a udělejte si kávu

Mezi staré babské rada patří to, že byste měli do skleníku či na zahrádku udělat ozdobu z kávy a skořápek. Pokud pijete tureckou kávu, tak si schovávejte usazeninu, která vždy zůstává na dně hrnku. Až budete mít nasbíráno dostatečné množství, tak si vezměte skořápky od vajíček a ty rozdrťte na malé kousky. Když to budete mí připraveno, tak běžte na zahrádku a kolem každé rostliny nejprve nasypete kávu, která by měla slimákům zapáchat, a poté kávu posypete ještě rozdrcenými skořápkami. Skořápky jsou zde pro jistotu, protože přes ně se slimákům špatně leze. Někteří také radí namísto skořápek použít piliny, ale v domácnosti jsou skořápky běžnější.

A zase ta chemie

Pokud nezabere ani jedna z babských rad, tak nezbývá nic jiného, než zvolit zaručenou volbu, která vyhubí slimáky na sto procent a tou jsou granule. Jde sice o chemický přípravek, ale musíte zvážit, které koupíte. Existují takové, které jsou velmi agresivní a mohou narušit vaši zahrádku, ale jsou i takové, které neublíží ani, kdyby se na zahradu dostal pes a omylem je snědl anebo jsou vhodné pro včelaře, protože tyto granule nevadí hmyzu, jako jsou právě včely a podobně.

Slimák je sice jen nevinné zvířátko, ale živí se na zelenině, kterou byste mohli jíst vy. Proto nezbývá nic jiného, než je vyhubit.
Musíte si přečíst