Domů Domácnost Zbavte se hluku doma nebo v práci jednou provždy

Zbavte se hluku doma nebo v práci jednou provždy

Možná jste si postavili patrový dům, ale zapomněli jste odhlučnit podlahu v patře, a tak „dolů“ slyšíte každý krok, který nahoře někdo udělá… Anebo žijete v panelovém domě, kde jsou hluční sousedé, ať už co se týče poslechu hlasité hudby, štěkajícího psa, nebo třeba hlučných dětí. I v práci můžeme mít problém s hlukem. Kupříkladu, když kancelář sousedí s dílnou, kde je spousta hlučné práce. Ať už setrváváte v hluku kdekoli, není to příjemné a časem může mít hluk vliv na naše zdraví. Proto je dobré se ho co nejrychleji zbavit.

Nechte si poradit

Že o odhlučnění vůbec nic nevíte? Nevadí. Je spousta společností, které přesně vědí, jak na odhlučnění, ať už chcete odhlučnit stěny, podlahu nebo strop. Také záleží na tom, o jak silný hluk se jedná, zdali jste ochotni ubrat pár centimetrů z rozměrů místnosti, aby mohla vzniknout konstrukce, jež vás hluku spolehlivě zbaví a podobně.

U nás známou a zkušenou je společnost potichu.cz. Poradí vám, který typ odhlučnění je vhodné použít právě u vás, stačí, když jí popíšete, jaké máte potíže. To, co vám může doporučit, je akustická izolace. Akustická pěna je vhodná do všech konstrukcí stropů, podlah i stěn. Silent Foam 120 je akustická pěna ideální ke kombinování s dalšími neprůzvučnými materiály. Např. s deskou Gecon, Wolf či pásem Index. Díky kombinaci materiálů dojde k výraznému zlepšení pohlcujících i neprůzvučných vlastností izolace. Celá konstrukce výrazně odhluční požadovaný prostor.

Díky akustické pěně můžete docílit i snížení doby dozvuku, tedy ozvěny v místnosti, v níž vzniká nechtěný nadměrný hluk. Co se týče její aplikace, lze ji použít samostatně na stěnu i strop. Toto použití ale není tak účinné, právě proto je lepší volit kombinovanou variantu neprůzvučných materiálů.

O dalších možnostech, jak odhlučnit prostor, ve kterém vzniká nechtěný hluk, se můžete dozvědět víc na webových stránkách potichu.cz. Nežijte dál v nepříjemném prostředí. Dopřejte si ticho, v němž se vám bude žít i pracovat lépe.

Musíte si přečíst