Kdo má neustále vymýšlet, co se bude vařit? Ve většině domácností to funguje tak, že se stále opakuje pár vyzkoušených receptů dokola. Není na tom nic špatného, pokud si zvolíte výživově hodnotné a zdravé recepty. Změna však sem tam není na škodu.

Co takhle vyzkoušet tento týden zbrusu nové recepty? Určitě se vám nějaký natolik zalíbí, že ho zařadíte do svého pravidelného kuchyňského repertoáru.

Ne každý recept je dobrý recept

Dříve dostávaly mladé ženy kuchařky, aby se dokázaly postarat o svého manžela. Dnes už knihy receptů tolik populární nejsou, protože máme internet. Online bohužel narazíte i na recepty, které nejsou zrovna dobře sepsané, a už vůbec ne zdravé.

Na internetu najdete spoustu variant známých jídel. Třeba na palačinky recept může doporučit připravit ze špaldové mouky, další bude obsahovat i máslo, jiný vám poradí našlehat samostatně sníh z bílků. Variant je skutečně spoustu a zvolit mezi nimi tu nejvýhodnější je složitý úkol. Neztrácejte čas a zamiřte rovnou tam, kde vám doporučují pouze kvalitní a zdravé recepty.

Vařte podle receptů z Albert.cz

Věděli jste, že sekci receptů najdete i na webu Albert.cz? Albert se snaží Čechy učit jíst zdravěji, a to nejen prodejem zdravých a bio produktů. Na webu najdete celou řadu skvělých receptů na pokrmy italské, francouzské, ale i české. Víte, jak se připravuje tradiční rajská omáčka? Naučte se to a připravte zdravou verzi.

U každého receptu na Albert.cz najdete zajímavé informace o tom, co vašemu tělu dodá za živiny, a také spoustu tipů, jak jednotlivé recepty udělat o trochu zdravější.

Samozřejmě neváhejte vždy prostudovat aktuální leták Albertu, ať víte, jaké ingredience lze aktuálně nakoupit se slevou. I kvalitní potraviny se dají pořídit za dostupnou cenu. Kromě letákových slev můžete využívat například toho, že Albert prodává se slevou produkty, jimž brzy skončí doba minimální trvanlivosti, večer se slevou seženete také pečivo.