Domů Domácnost Jak naučit kočku používat kočičí toaletu

Jak naučit kočku používat kočičí toaletu

Pokud jste si pořídili kočku, určitě řešíte problém s venčením. Na rozdíl od psa se kočka obejde bez procházek a rozhodně není domácím mazlíčkem, který by se vždy pravidelně venčil jen venku. Díky své inteligenci se však dokáže naučit používat kočičí toaletu. Inspirujte se, kam toaletu umístit a jak ji kočku naučit používat.

Vlastnosti kočky

O kočkách je známo, že jsou velmi čistotné a také inteligentní. Naučí se rychle i to, co jiné zvíře musíte učit nějakou dobu. Jejich velkou výhodou je tak schopnost naučit se používat kočičí toaletu. Stačí, když jim toto místo párkrát ukážete a oni se na něj naučí pravidelně chodit. Kočka není domácí mazlíček, kterého by bylo nutné venčit venku jako psa, a pokud máte kočku jen v domě nebo v bytě, tak je kočičí toaleta nejjednodušší volbou.

Kam toaletu umístit

Při hledání vhodného místa, kam kočičí záchod umístit přemýšlejte nad tím, že by to mělo být klidné místo, kde kočku nebude nikdo a nic rušit. Ideální je zvolit takové místo, které není hlučné, které není příliš zastrčené v rohu a které je v místě, kam se kočka, kdykoliv bude potřebovat, jednoduše a rychle dostane.

Toaleta by měla být daleko od misky s granulemi pro kočky a vodou a také v dostatečné vzdálenosti od kočičího pelíšku. Můžete ji umístit klidně v blízkosti vaší toalety nebo třeba i do stejné místnosti. Nezapomínejte na pravidelnou výměnu podestýlky a udržování toalety čisté. Každý den musíte odstraňovat veškeré nečistoty a výkaly.

Jak kočku naučit používat wc

Pokud máte kočičí záchod umístěný na vhodném místě, tak jej několikrát kočce ukažte. Kočka v mnoha případech sama pochopí, k čemu toto místo slouží a začne jej tak používat. Pokud sama nezjistí, k čemu toaleta slouží, tak ji vezměte za packu a ukažte ji, že v písku, který je vhodnou podestýlkou pro kočky může hrabat.

Pokud kočka vykoná svou potřebu jinde, snažte se ji netrestat, hromádku na lopatce přeneste na kočičí toaletu a zde zahrabte. Kočka to pochopí a začne na toaletu sama chodit. Pokaždé, když se jí to povede, pořádně ji pochvalte. Odměnit ji můžete i drobnými pamlsky pro kočky. Pokud se to ani tak nedaří, můžete vyzkoušet sledování kočky a když uvidíte, že se zvláštně krčí a nadzvedává ocas k vykonání potřeby, rychle ji přeneste na záchod a nechte potřebu vykonat zde.

Spokojenost kočky

Abyste vytvořili vhodné podmínky pro umístění kočkolitu a naučili kočku na toaletu chodit, budete možná potřebovat nějaký čas. Snažte se kočičí záchod udržovat v čistotě, jinak na něj kočka nebude chtít chodit. Pokud se všemožně snažíte a kočka stále na svou toaletu nechce chodit, tak zkontrolujte dané místo a zkuste dát toaletu jinam. Někdy kočce může vadit průvan, jindy třeba cinkání zvonkohry poblíž nebo další spousta důvodů, kterých si na první pohled nemusíte ani všimnout.

Udělejte vše pro spokojenost vašeho kočičího mazlíčka a dopřejte své kočce takovou péči, jakou si zaslouží. Odměnou vám bude zdravý, spokojený a šťastný zvířecí společník.

 

Musíte si přečíst