Základem pro úspěšný rozvoj našich drobečků je kvalitní strava. Nestačí ale jen vybrané suroviny, je potřeba je servírovat i na kvalitním nádobí. A když si drobeček skvěle pochutná, bude růst jako z vody.

Nejlepší volba? Silikonové nádobí

Při výběru nádobí je důležité zaměřit se zejména na kvalitu. Zatímco výrobky z plastu mohou uvolňovat chemikálie, výrobky z potravinářského silikonu jsou naprosto bezpečné. A nemusíte se bát ani v případě, že váš drobeček bude chtít zkusit, jak nádobí chutná, a zakousne se do něj.

Čím jsou děti menší, tím více jim je potřeba stravování usnadnit. Doporučujeme proto vybírat silikonové nádobí pro děti s vyššími okraji, které vašim capartům usnadní nabírání jídla.

A pokud servírujete třeba polévku nebo omáčku a bojíte se, že by vašemu strávníkovi zvýšený okraj u talíře nestačil, záchranou je pro vás dětská miska s přísavkou.

Právě přísavka na spodní straně nádobí je přidanou hodnotou u misek i talířů. Díky ní nebude nádobí putovat po stole a nepřevrhne se. Po jídle vás tak nečeká zdlouhavý úklid stolu či podlahy.

A malý tip pro vás: na trhu jsou k dostání misky a talíře s roztomilými designy, například s obličeji zvířátek. Pokud je svým drobečkům pořídíte, určitě zaujmete jejich pozornost a sní jídlo až do posledního sousta.

Jak moc rostu? Prozradí kostky

Kvalitní strava má příznivý vliv na růst děťátka. Abyste mohli zaznamenat jeho pokroky, pořiďte si také milníkové kostky. Budou vypadat skvěle nejen na Instagramu, ale fotky s nimi určitě potěší i babičky a dědečky, kteří uvidí, jak jejich vnoučata rostou jako z vody.

Kvalitní výbavičku pro děťátka pořídíte například na českém rodinném e-shopu MOONBABY. Mladý pár majitelů pečlivě vybírá veškerý sortiment, takže máte jistotu, že pořídíte kvalitní zboží.