Nikdy nevíte, co se může stát na Vánoce a tak vám povím náš příběh. Sešli jsme se všichni u nás doma, byli jsme zde já, přítel, naše dcera a naše maminky. Musím podotknout, že vše doma máme na elektřinu. Přibližně v 17 hodin, kdy se vařila večeře, najednou vše zhaslo a byli jsme bez proudu. Nedovedete si představit, jaké trable to na Vánoce zrovna je. Nemohli jsme si dovařit večeři, rozsvítit stromeček, pustit koledy, doma začala být i zima a nic příjemného to rozhodně nebylo a tak jsme seděli po tmě u adventního věnce, kde ještě nebyli úplně vypálené všechny svíčky a čekali, až zase proud pustí.

Nestalo se. Celý večer jsme byli bez proudu. Naštěstí moje tchýně prozradila, že mi k Vánocům koupila dvě svíčky a tak jsem si tento rok rozbalila dárek jako první. Pak jsme posbírali zbytek svíček po domě a šli jsme ke stromku. Bez večeře. Bohužel jsme neměli šanci ji dodělat, nemohli jsme zapnout ani mikrovlnnou troubu, prostě nám doma nefungovalo vůbec nic. Při focení jsme ani neviděli v té tmě, co fotíme, takže fotek z tohoto roku také bylo pramálo. Rozbalili jsme si při svíčkách dárky a stále jsme čekali, co bude dál. Proud ale nenaskočil. Výpadek byl skutečně dlouhý. Dočkali jsme se až v 9 večer, kdy už bylo po Vánocích.

Na tyto Vánoce jen tak nezapomenu, i když musím říct, že u těch svíček měly své kouzlo, zazpívali jsme si sami, zapálili svíčky a rozbalovali dárky v šeru. Sice jsme byli zprvu velmi naštvaní, ale pak se nám to líbilo. Bohužel jsme neměli štědrovečerní večeři a doma začínala být pořádná zima a tak jsme se přioblékli a trávili Vánoce po tmě. Ten rok nešel proud o Vánocích v celé naší vesnici a vězte, že to, že vám vypadne proud přes den, není takový zážitek, jako když vám vypadne před štědrovečerní večeří. Skutečně na tyto Vánoce nikdy nezapomenu, byly i tak ale velmi krásné.