Domů Domácnost Potřebujete si pořídit novou autobaterii? Podívejte se, podle čeho vybírat

Potřebujete si pořídit novou autobaterii? Podívejte se, podle čeho vybírat

Může se to stát úplně kdykoliv. Auto prostě najednou nenastartuje. Možná tomu předcházelo několik dnů, kdy už startování trvalo déle než normálně. Na vině tedy může být stará a již nedostačující autobaterie. V článku poradíme, na jakých parametrech záleží.

Kapacita a startovací proud

Důležitými parametry pro výběr nového akumulátoru do automobilu jsou kapacita a startovací proud. Kapacita říká, kolik baterie pojme energie. Startovací proud je hodnota, která je důležitá pro aktivování startéru. Obě čísla udává výrobce vozidla v příručce. Pokud ji už nemáte k dispozici, jistě tyto informace dohledáte na internetu. Obecně se dá říci, že větší auta s dieselovým motorem a větším množstvím vnitřní elektroniky potřebují silnější baterii. Naopak si však dejte pozor, aby startovací proud nebyl příliš velký, protože by docházelo ke zbytečnému poškozování startéru.

Správné rozměry

Další vlastností, kterou by měla splňovat správná autobaterie, jsou vhodné vnější rozměry. Výsledkem by mělo být přesné zapadnutí do vyhrazeného místa na nosiči v motorovém prostoru. Když budete u měření velikosti nosiče, zkontrolujte také svorky připevněné ke kontaktům baterie. Ty by neměly být zkorodované a měly by přesně doléhat, aby docházelo k přenosu maxima energie.

Široká nabídka na internetu

Na koupi nové auto-baterie je vhodné myslet při pozorování prvních potíží. Už tehdy je totiž jasné, že se něco děje a problém sám od sebe nezmizí. Vyrazit můžete buď do kamenného obchodu, nebo zvolíte nákup přes internet. V druhém případě je výhodou široká nabídka a možnost filtrování přesně podle modelu vašeho vozu. Navíc je zde často poskytována výhoda v podobě dopravy zdarma. Do několika dnů tak dostanete nový akumulátor a startování by mělo být zase v pořádku. Jestliže problém přetrvává, bude závada někde jinde a je na čase vypravit se do servisu.

Musíte si přečíst