Tak tohle je asi sen mnoha žen. Práce nás sice dokáže svým způsobem naplňovat, ale nebylo by lepší svůj čas trávit úplně jinak? Obzvlášť, když vás pak naštve šéf a vy nemůžete říct nic, protože byste si mohla zařídit vyhazovat a tak musíte jen mlčky přijmout kritiku, anebo nadávky na vaši osobu. Představte si svůj den tak, že ráno vstanete, vyrazíte na nákup, zajdete si na kávu a nemáte žádné povinnosti.

Jsou však tací, které by takovýto život brzy omrzel, ale jsou samozřejmě i ty ženy, které by toto velmi rády uvítaly a „měly by status“ – Nepracuji, živí mě partner. Toto má jistě své výhody, ale na druhou stranu, je to stejné jako s tím šéfem. Pokud vás partner naštve, nemůžete se až tak bránit, protože by se vám mohlo stát, že o něj snadno přijdete.

Je to tedy skoro stejné,  jako byste byla v práci celý den i noc, protože prostě musíte přistupovat na to, co po vás partner bude chtít. Svobodná tedy až tak rozhodně nejste. Na druhou stranu však máte neomezené možnosti a můžete si prakticky dělat cokoliv, co se týče peněz. Pokud vás partner živí, tak vám určitě není líto peněz, které utratíte tak, jako byste si je musela sama vydělat. Jestliže máte kolem sebe milujícího muže, který se o vás postará, tak toho využijte. Budete celkově mnohem více v pohodě, budete mít na děti, domácnost i sebe více času a většinou to tedy budete mít o dost jednodušší. Jde jen o to, jak si svůj čas naplánujete.

Výhodou toho všeho je, že pokud máte děti, můžete jim být vždy po ruce. Nemusíte řešit to, kdo je vyzvedne ze školky, kdo s nimi napíše úkoly a především kdo je pohlídá v čase prázdnin a nemocí. Budete svého času pánem a navíc můžete pohodlně obstarat skutečně celou domácnost, zahradu a zařídit si vše, co bude třeba. Čas, který vám zůstane pro sebe je potom k nezaplacení. Samozřejmě, že tato situace je mnohem lepší, než kdybyste domů chodila unavené a uštvaná a na nic pak neměla již jednak čas, ale pak také ani náladu.

Každé pro má však své proti…