Domů Domácnost Jak vybrat dětský nábytek do malého pokoje

Jak vybrat dětský nábytek do malého pokoje

I malý dětský pokoj může být vkusně a účelně zařízený. Důležité je, abyste nábytek pro děti vybírali s citem a zohledňovali při tom úspornost prostoru. Dokonce existují barvy, které dokážou malý pokojíček vizuálně prosvětlit a opticky zvětšit. Pokud také patříte k těm, kdo vybírají dětský nábytek do malého pokoje, nechte si od nás poradit v našem článku.

Praktický a funkční nábytek pro děti

Zařídit malý dětský pokoj tak, aby působil vzdušně a nezaklizeně, není lehký špás. Základem je využít nedostatek prostoru účelně a použít jen takový nábytek pro děti, který opravdu využijete. Samozřejmě, dětská postel, stolek a židle pro děti, dětská skříň či komoda patří k tomu nejnutnějšímu.

I zde však lze vybrat takový dětský nábytek, abyste byli se svou volbou spokojeni po všech stránkách. Ideálním doplňkem pro optické zvětšení pokoje je například zrcadlo. Můžete ho umístit nad komodu či na zeď, ale snad nejvhodnějším řešením je skříň se zrcadlem. Doporučujeme zvolit si skříň s posuvnými dveřmi, čímž ušetříte další prostor.

Využijte úložný prostor na maximum

Nábytek do dětského pokoje s malými rozměry by měl splňovat určitá kritéria. Prvním z nich jsou úsporné rozměry, ale není třeba zanedbávat ani rozlohu úložného prostoru. Pokud je pokojíček opravdu malý a vejdou se do něj jen úzké či malé dětské skříně a komody, nic strašného se neděje.

Využít přece můžete i poličky, regály a skříňky na zeď, které nikomu nebudou překážet a přitom pojmou spoustu knih, hraček a jiných dětských vzácností. Dobrou volbou je i postel s úložným prostorem, nebo v případě sourozenců patrové postele či postele s výsuvným lůžkem. Pokud nemáte čas nebo nevíte dětský nábytek vhodně zkombinovat, vsaďte na sestavy dětských pokojů.

Dětský nábytek v jasných barvách

Přestože se nábytek pro děti většinou vyrábí ve světlých barvách, u malých dětských pokojů by měl být vaším jediným cílem. Nemusí to být nutně bílá barva, ačkoli právě bílá se pak nejsnáze slaďuje. Dáváte-li přednost veselejším barvám nebo preferujete přírodní design, vybírejte si jasnější barvy. Světlé barvy totiž prostor rozšiřují a rozjasňují, místnosti působí vizuálně větší a stropy výše.

Musíte si přečíst