Domů Domácnost Chraňte svou budovu zábranou proti ptákům

Chraňte svou budovu zábranou proti ptákům

Jestliže žijete ve městě, kde je neustále spousta malých i větších ptáků, jistě se vám stává, že usedají i na váš dům. Mnohdy se snaží postavit si na balkoně hnízdo, sedají na římsy, parapety, hledají útočiště v místech, která jsou krytá stříškou… Tato jejich krátká či dlouhá zastavení se sebou však nesou i nemilé skutečnosti. Fasády domů jsou pak ušpiněné výkaly, vyzobávají kde co. Tady je dobré použít zábrany proti ptákům, které dům spolehlivě ochrání.

Jak zábrany fungují?

Je to naprosto jednoduché. Zábrany proti ptákům jsou tvořeny kovovými hroty, které jsou v různých rozestupech umístěny za sebou. Jsou různě široké, podle toho, jak širou plochu chcete chránit, respektive jak velkým ptákům má zabránit v usednutí. Hroty nejsou ostré, takže ptákům neublíží, ale nedovolí jim, aby na dané místo přistáli.

Před jakými ptáky vám pomohou?

Ve městech se setkáváme nejčastěji s vlaštovkami, holuby, vrabci, sýkorkami a podobně. Jde o dvě velikosti ptactva, malé a větší. Právě proto se dají pořídit zábrany proti vlaštovkám (a ostatnímu malému ptactvu) a zábrany proti holubům. Aktuálně je můžete koupit s příjemnou slevou na webových stránkách hroty.cz. Cena za běžný metr se pohybuje již od 117 Kč. Cena se odvíjí od toho, jaké rozpětí hroty mají, tedy jakou šíři plochy pokrývají. Největší rozpětí je 260 mm. Záruka na hroty činí 5 let, jejich životnost je 15 a více let.

Snadná a rychlá instalace

Nemusíte se obávat, že budete na budově muset provádět složité zákroky, aby hroty dobře držely. Upevňují se jednoduše díky kvalitním lepidlem Mamut glue v bílém provedení. Hroty se dají upevnit i do žlabů, stačí zakoupit držák hrotů do okapového žlabu.

Nenechte ptáky ničit váš dům. Zabránit jim v usedání a hnízdění je snadné a rychlé. Na webových stránkách hroty.cz najdete kompletní přehled hrotů i příslušenství, a pokud si nejste jisti, který typ hrotů koupit, rádi vám zde také poradí.

 

Musíte si přečíst