Co všechno musí splňovat dětská postýlka? Jde o důležitý kousek vybavení do dětského pokoje. Jenže na trhu existuje celá řada postýlek, takže podle čeho poznáte tu správnou? S tím vám pomůže následující článek, kde obsahuje několik praktických rad pro volbu toho nejlepšího kousku.

Bezpečné místo pro dítě

Každá dětská postýlka musí být v první řadě bezpečná. Vždy proto vybírejte na osvědčených stránkách a u prodejců, kteří si dají záležet na volbě produktů. Kromě bezpečí by měla dětská postýlka nabídnout také snadné používání pro usnadnění práce rodičů. Z toho důvodu může být dobrou volbou varianta s polohovatelným roštem.

Praktické funkce

Mezi další praktické funkce postýlky pro miminka patří například stahovací bočnice. Tuto vlastnost oceníte v rámci prevence proti bolesti zad. Maminka se totiž nemusí tolik ohýbat, aby dítě do postýlky uložila. V pozdějším věku dítěte zase může postýlka nabídnout i kompletně vyndavací příčky z bočnice, díky kterým si dítě samo pohodlně vyleze. Mezi praktické pomůcky a další příslušenství patří například mantinely, kolotoč nad postýlku nebo držák na nebesa. Všechny tyto prvky mohou být součástí konkrétního modelu, ale zároveň mohou být i samostatnými doplňky k přikoupení.

Úložný prostor

Další praktickou vlastností, kterou oceníte u dětské postýlky, je úložný prostor. Typicky jde o jeden či dva šuplíky umístěné pod postýlkou. Pokud se vám však více libí postýlka bez přídavných šuplíků, dá se úložný prostor nahradit v podobě větší skříně či prostorného přebalovacího pultu spojeného s komodou. Pečlivě si tak promyslete, jakou variantu využijete. Na internetovém obchodě najdete kromě klasických modelů i cestovní postýlky, které mohou být skvělým doplňkem. Čeká na vás také výběr podle designu, který nakonec může představovat velkou výzvu pro krásné sladění dětského pokoje.