Domů Domácnost Jak si poradit s výběrem dětské postýlky

Jak si poradit s výběrem dětské postýlky

Co všechno musí splňovat dětská postýlka? Jde o důležitý kousek vybavení do dětského pokoje. Jenže na trhu existuje celá řada postýlek, takže podle čeho poznáte tu správnou? S tím vám pomůže následující článek, kde obsahuje několik praktických rad pro volbu toho nejlepšího kousku.

Bezpečné místo pro dítě

Každá dětská postýlka musí být v první řadě bezpečná. Vždy proto vybírejte na osvědčených stránkách a u prodejců, kteří si dají záležet na volbě produktů. Kromě bezpečí by měla dětská postýlka nabídnout také snadné používání pro usnadnění práce rodičů. Z toho důvodu může být dobrou volbou varianta s polohovatelným roštem.

Praktické funkce

Mezi další praktické funkce postýlky pro miminka patří například stahovací bočnice. Tuto vlastnost oceníte v rámci prevence proti bolesti zad. Maminka se totiž nemusí tolik ohýbat, aby dítě do postýlky uložila. V pozdějším věku dítěte zase může postýlka nabídnout i kompletně vyndavací příčky z bočnice, díky kterým si dítě samo pohodlně vyleze. Mezi praktické pomůcky a další příslušenství patří například mantinely, kolotoč nad postýlku nebo držák na nebesa. Všechny tyto prvky mohou být součástí konkrétního modelu, ale zároveň mohou být i samostatnými doplňky k přikoupení.

Úložný prostor

Další praktickou vlastností, kterou oceníte u dětské postýlky, je úložný prostor. Typicky jde o jeden či dva šuplíky umístěné pod postýlkou. Pokud se vám však více libí postýlka bez přídavných šuplíků, dá se úložný prostor nahradit v podobě větší skříně či prostorného přebalovacího pultu spojeného s komodou. Pečlivě si tak promyslete, jakou variantu využijete. Na internetovém obchodě najdete kromě klasických modelů i cestovní postýlky, které mohou být skvělým doplňkem. Čeká na vás také výběr podle designu, který nakonec může představovat velkou výzvu pro krásné sladění dětského pokoje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Musíte si přečíst