Domů Domácnost Jak na zabezpečení auta proti krádeži?

Jak na zabezpečení auta proti krádeži?

Už se vám někdy stalo, že jste se ráno vypravovali do práce a při příchodu na parkoviště jste vaše auto zkrátka nenašli tam, kde jste jej večer zaparkovali? Pokud vás zajímá, jak lze lépe ochránit váš vůz před krádeží, přečtěte si následující článek, ve kterém naleznete základní způsoby zabezpečení.

Pojištění vozidla

Pojištění automobilu je pro mnohé řidiče dnes již samozřejmostí. Některé společnosti vám dokáží garantovat vrácení i 100 % hodnoty ukradeného automobilu, což se určitě vyplatí. Také se vyplatí mít již několik měsíců naježděno bez nehody a sbírat bonusy, které vám značně sníží částku pojištění vašeho automobilu.

Zamykání řadicí páky

Zamykání řadicí páky je velmi známá a oblíbená forma mechanického zabezpečení vozidla možná také proto, že je pro zloděje složitější dostat se přes zámek řadicí páky než přes zámek volantu. Řadicí páka je v tomto případě uzamčena ve zpětném chodu, automobil se tedy dá jen těžko ovládat a krádež je tím pádem komplikovanější.

Autoalarm

Autoalarmy jsou cenově poměrně nenáročná cesta, jak si auto zabezpečit. Tento ochranný prvek zloděje spíše vyplaší a odradí kvůli pískání nebo jinému zvukovému efektu, někteří zloději se však ani tímto nedají odlákat od krádeže. Navíc hrozí, že se u levnějších autoalarmů spustí poplach sám.

Imobilizér

Imobilizér je zařízení, které má již většina aut ve svém klíči a každá výroba autoklíčů s ním počítá. Imobilizér je elektronické zařízení, které je uloženo v autoklíči. Klíč pak má speciální kód, který se po nastartování spojí s kódem vašeho automobilu a dochází k jeho odblokování. Následně můžete bez problémů s vaším autem odjet. Pokud se autoklíč nespojí s daným kódem, nelze vaše auto odcizit. Imobilizér není jen pro moderní klíče od auta, i starší značky a typy aut už jej využívají.

Satelitní vyhledávání

Nákladnější, ale zato velmi efektivní možnost zabezpečení vašeho automobilu, je GPS sledování vozidla. Díky neustálé kontrole pomocí GPS souřadnic máte pořád přehled nad tím, kde se vaše auto nachází. Vůz můžete sledovat pohodlně díky aplikaci na mobilním telefonu. Pokud se s vaším autem bez vašeho přičinění začne něco dít, ihned vám přijde upozornění, které vás informuje o aktuální pozici vozidla. Využít můžete také specializované sledovací firmy, které vysílají svá zásahová vozidla, hledající váš vůz.

Aby bylo vaše vozidlo dokonale chráněno, je dobré jej garážovat ve vlastním domě či garáži a kombinovat více ochranných prvků.

Musíte si přečíst