Domů Zdraví Na co nesmí zkušený cestovatel zapomenout aneb výhody celoročního pojištění

Na co nesmí zkušený cestovatel zapomenout aneb výhody celoročního pojištění

Myslíte si, že čím více cestovatelských zkušeností člověk nasbírá, tím jistější se cítí v kramflecích? Omyl! Teprve když jste projezdili kus světa, uvědomíte si, co všechno se může i na té nejpoklidnější dovolené stát (pravděpodobně proto, že spousta se vám toho už stala) a přestanete podceňovat rizika…

Pojištění je nutností i v Evropě

Jezdit do zahraničí několikrát ročně je v dnešní době již zcela běžné. Jen se zamyslete sami: dovolená u moře, Eurovíkend, pracovní cesta, zimní lyžovačka, Vánoční trhy ve Vídni… Všeobecně platí, že už při třech či čtyřech kratších výletech se celoroční cestovní pojištění vyplatí více než to běžné. Základní chybou, kterou bohužel dělá ještě stále velké procento lidí, je myslet si, že pojištění je záležitostí tropických zemí a výjezdů za adrenalinovými sporty. Faktem ovšem je, že lékaře možná budete muset vyhledat i za humny, a dojde-li na cenu ošetření, i Slovensko je zahraničí, takže můžete přijít o pěkných pár Eur.

Proč se to vyplatí?

Odpověď je nasnadě: kromě toho, že s celoročním cestovním pojištěním ušetříte, vám také před každou cestou odpadne jedna starost. Krom toho budete mít ošetřeny případy, kdy se do zahraničí dostanete náhodně, třeba zabloudíte-li při výletu do Krkonoš. Řada pojišťoven navíc nabízí celoroční cestovní pojištění za velmi nízký tarif a poskytuje k němu další benefity. Například u Union pojišťovny se pojistíte na celý rok již za cenu, kterou byste běžně zaplatili za 20 dnů strávených v zahraničí, na prodloužení o další rok pak získáváte 5% slevu. Ještě zajímavější nabídky jsou připraveny pro rodinné příslušníky a studenty. Počet výjezdů do zahraničí ročně přirozeně není jinak omezen, jedinou podmínkou je maximální délka jednoho pobytu 45 dní.

Sjednání pojištění? Rozhodně online!

Kdysi bylo možná vyřizování pojistné smlouvy otravnou záležitostí, dnes vám však k jeho sjednání postačí pár minut klikání. Vše zařídíte jednoduše online, kde si také budete moci ještě před finálním rozhodnutím prohlédnout jednotlivé tarify a propočítat možnosti. Od toho existují i specializované portály pro srovnání celoročního pojištění. A co všechno celoroční pojištění do zahraničí kryje? Kromě standardních léčebných výloh se můžete pojistit také proti ztrátě zavazadel, zrušení objednaných služeb, odpovědnosti za škody, získat praktickou asistenční pomoc či úrazové pojištění. Zvolte si variantu podle gusta, připravíte se tak na jakoukoli eventualitu, která při cestování může nastat.

Musíte si přečíst