Domů Krása a kosmetika Vybíráte univerzální pleťový krém? Vybírejte mezi nejlevnějšími!

Vybíráte univerzální pleťový krém? Vybírejte mezi nejlevnějšími!

Rozhodně vás nechceme navádět k tomu, abyste používaly nekvalitní výrobky. To jistě ne. Pouze vám chceme prozradit tajemství: v mnoha testech se ukázalo, že i ty nejlevnější krémy se často vyrovnají svým dvoj- i trojnásobně drahým bratříčkům z luxusní drogerie, parfumerie anebo třeba z lékárny.

Nejčastěji kupovaný krém je právě ten univerzální

Najdeme ho snad v každé domácnosti. Jen stěží si představíme, že bychom si nedoplnily zásobu univerzálního krému, který se hodí ke spoustě účelů. Nejenže s ním promažeme sušší místa na obličeji, dekoltu, rukou, chodidlech či kdekoliv jinde na těle. Můžeme se s ním například i úspěšně odlíčit.

Dobře však takový krém poslouží i při odstraňování skvrn od asfaltu, který si domů můžeme v létě přinést z rozpálené asfaltové cesty. Nevěříte? Tak to někdy vyzkoušejte!

A mimochodem, i boty se s takovým krémem dají namazat. Díky své univerzálnosti a šíři použití jej kupujeme celkem často. Proto je fajn vědět, který z nich patří k těm, co se opravdu vyplatí koupit.

Známá značka a vysoká cena nejsou ve světě krémů tím správným kompasem!

Jestli kupujete ty nejdražší pleťové krémy od značek, jakými je například Yves Rocher, a myslíte si přitom, že investujete do kvality a tím i do své pleti, jste na velkém omylu. Stačí nahlédnout například do databáze testů krémů, která je přístupná pro předplatitele dTestu. K dispozici jsou však i výsledky jiných testování, které jsou zcela veřejné. A jaké ty výsledky jsou?

Podle předchozích slov jste jistě už uhádli, že v testech nejlépe obstály ty nejlevnější krémy prodávané pod privátními značkami supermarketů. Absolutním vítězem testů je konkrétně krém Cien prodávaný v Lidlu. A pozor, Cien nevyhrál jen v kategorii univerzálních pleťových krémů, ale také například v kategorii denních krémů proti vráskám.

Pleťový krém můžete koupit zároveň s masem nebo zeleninou

Jestli vám dochází současný pleťový krém nebo vám třeba nevyhovuje, můžete si být jistí, že za pár korun si v Lidlu nakoupíte jeden z nejlepších. A když budete sledovat akční leták Lidl, brzy se vám podaří jej pořídit ještě levněji. A navíc jako součást běžného nákupu. Takže kvůli kvalitnímu krému už nemusíte jezdit do specializovaných obchodů typu drogerie, parfumerie či lékárna.

Máte blíže do Kauflandu?

Jestliže máte Lidl z ruky, nesmutněte. Dobrou nabídku univerzálních pleťových krémů totiž potkáte i v Kauflandu pod značkou K-Classic. Patří též do skupiny levnějších, ale přesto kvalitních. Vyplatí se tedy pravidelně sledovat novy Kaufland leták a pro dobrý pleťový krém si zajet třeba sem.

Hydratace ano, ale jen když nemrzne

Většina univerzálních pleťových krémů je vyrobena jako olej rozmíchaný ve vodě. Jsou hydratační, ale proto vhodné jen na období, kdy nemrzne. Jakmile udeří mrazy, je nutné přesedlat z hydratačního na hutnější variantu krému vyrobeného formou vody rozmíchané v oleji.

Musíte si přečíst