Domů Domácnost Prosvětlete svou kuchyni TOP barvami pro rok 2019!

Prosvětlete svou kuchyni TOP barvami pro rok 2019!
 

Toužíte po prosvětlené a útulné kuchyni? Pak je nejlepší doba pro její rekonstrukci a výstavbu. V současné době jsou nesmírně moderní světlé dekory dřeva, kamene a mramoru. A právě tyto dekory momentálně vévodí obchodům a e-shopům s kuchyňským vybavením! Prosvětlete svou kuchyni a inspirujte se v dnešním článku, jak na to.

Světlá kuchyně nejen do paneláku

Světlá kuchyně vyzařuje optimistickou náladu a pocitově zvětšuje prostor. Ve fázi návrhu kuchyně byste již měli mít rozmyšleno, jaké barvy v kuchyni použijete, aby působila prosvětleným dojmem. Světlou barvu oceníte zejména v malých panelákových kuchyních, ale instalovat ji můžete prakticky kamkoliv, i do velkého rodinného domu.

Svěřte se do rukou kuchyňských studií

Pohrajte si s barvou a tvarem kuchyňského vybavení a zahalte kuchyni do světlého hávu. Odborníci v kuchyňských studiích vám pomohou s 3D návrhem kuchyně a dokážou vám ji vizualizovat pomocí speciálního programu. Pokud máte cit pro design, spolehnout se můžete sami na sebe. Potřebné kuchyňské vybavení zakoupíte online nebo v kamenných obchodech a v barvě, kterou si představujete.

Nejoblíbenější světlé barvy v kuchyni

A k jakým barvám se uchylují zákazníci, kteří uvažují o prosvětlení kuchyně? Velmi oblíbené jsou medově hnědé, béžové, bílé a žluté barvy. Jak uvádí bytová designérka Hana Micková: „Pro rok 2019 jsou nejvíce využívány dekory světlého dřeva a kamene (imitace mramoru) a sklo. V barvách pak žlutá a medově hnědá.“ Tyto barvy vás nabijí pozitivní energií a v kuchyni tónovanou v těchto barvách se vám bude skvěle vařit a hostit vaše rodina.

Jak na prosvětlenou kuchyni?

Více světla do kuchyně  vnesete i propojením této místnosti s obývacím pokojem. K tomuto trendu přistupuje stále více lidí. Nezapomeňte vybírat doplňky ve světlých odstínech a myslete na dostatečné osvětlení. V tmavé kuchyni je ideální použít spíše bodová svítidla, která dokážou prosvítit celý prostor. Upřednostněte místo horních skříněk otevřené police a stěnu za nimi vymalujte opět světlými barvami, které interiéru dodají harmonii.

Jak barvy působí na naši psychiku?

Světlé barvy v kuchyni dokážou nejen prosvětlit interiér, ale mají i blahodárný vliv na vaši psychiku. Žlutá kuchyně v barvě slunce zateplí celou kuchyni a posiluje komunikaci v rodině. Působí proti únavě a nechuti k práci a uzdravuje vaši duši. Bílá barva symbolizuje čistotu a vnáší do místnosti světlo a vzdušnost. Dodává nám sílu a probouzí tvořivost. Hnědá barva v přírodních světlých tónech zvyšuje tok energie.

Pohrajte si se světlými barvami nebo toto kouzlení ponechejte na odbornících. Světlé barvy v kuchyni vás nikdy nepřestanou bavit a můžete je zanést do kuchyně jakéhokoliv stylu. V takové kuchyni se budou cítit dobře nejen hospodyňky, ale celá jejich rodina!

zde je odkaz na living
Musíte si přečíst