Domů Domácnost Pracuje váš partner u počítače? Pořiďte mu kvalitní kancelářskou židli

Pracuje váš partner u počítače? Pořiďte mu kvalitní kancelářskou židli

Chcete udělat svému partnerovi radost? Blíží se jeho narozeniny a nevíte, čím ho potěšit? Pokud váš partner pracuje u počítače, pokud má sedavé zaměstnání a svou pracovní dobu tráví sezením na kancelářské židli, doporučujeme mu pořídit kvalitní kancelářskou židli. Jenže jak taková židle vypadá, co nesmí postrádat a co musí mít?

Kvalitní kancelářská židle je nedílnou součástí každé kanceláře, ať už kanceláře v sídle podniku nebo té domácí kanceláře. Právě kancelářská židle má podíl na tom, jestli nás bolí nebo nebolí záda při práci či jak je na tom náš zrak. Pokud bude váš partner sedět na nekvalitní židli, mohou navíc přijít i bolesti kloubů. Předcházejte všem zdravotním komplikacím a problémům, pořiďte mu proto kvalitní kancelářskou židli. Abyste nemuseli dlouhou brouzdat na internetu, poradíme vám, jak taková kancelářská židle má vypadat.

Nastavitelná výška

Důležité je, aby židle měla nastavitelnou výšku. Člověk si židli musí nastavit tak, aby jeho nohy při sedu svíraly úhel devadesát stupňů. Výhodou kancelářských židlí s nastavitelnou výškou je, že se přizpůsobí jakémukoli stolu. Nikdy nebudou příliš nízko ani příliš vysoko, vždycky se budou moct nastavit tak, jak to člověku vyhovuje.

Opěrátko hlavy

Každá židle by měla mít kvalitní, polstrované opěrátko. To je však už běžná součást židlí. Co však stále není běžná součást kancelářských židlí, je opěrátko hlavy. Pokud nechcete, aby vašeho partnera bolelo při práci za krkem, pořiďte mu kancelářskou židli s kvalitním opěrátkem hlavy. Sice si trošku připlatíte, ale opět tímto krokem předejdete zdravotním komplikacím a potížím.

Židle s mírným předklonem

Při výběru kancelářské židle se dívejte na to, jestli je opěrátko předkloněno nebo zakloněno. Často je opěrátko zakloněno, což je špatně. Opěrátko by mělo být mírně předkloněno, člověka to donutí sedět rovně a vzpřímeně.

Musíte si přečíst