Domů Domácnost Nejlepší sauna je ta kombinovaná

Nejlepší sauna je ta kombinovaná

Užívejte si vysoké teploty klasické finské sauny, voňavou páru v parní kabině nebo léčivé paprsky infrasauny – a to vše na jednom místě, aniž byste museli kamkoli chodit. Všechny tyto tři wellness prvky totiž můžete mít ve své nové kombinované sauně.

Sauna našlapaná nejmodernější technologií

Kombinovaná sauna není vlastně nic nového, existuje již několik let. Většina lidí o možnosti spojit výhody různých prostředí do jediné saunové kabiny často nevědí.

Asi nejstarším a nejjednodušším řešením klasické kombinované sauny je finská sauna, která je doplněna aromaterapií – třeba ve formě solných panelů nebo jiných terapeutických prostředků.

Typická kombinovaná sauna pak spojuje finskou saunu a infrasaunu nebo finskou saunu a parní lázeň. Aby vše dokonale fungovalo, je potřeba upravit konstrukci saunové kabiny a už při navrhování počítat s technologií, která toto vše umožní bez problémů provozovat.

V některých případech lze upravit i vaši starou finskou saunu. Doplněním infrazářičů z ní můžeme vytvořit saunu kombinovanou. Každý případ je však nutné posoudit individuálně a více se o této možnosti dočtete zde.

Máte zrovna chuť na suché teplo nebo páru plnou vůní?

Představte si, že milujete vysoké teploty kolem 100 °C a suchý vzduch, které jsou tak typické pro finskou saunu. Klasické saunové topidlo zde můžeme nahradit kombinovaným topidlem s parním generátorem. A hle – hned je tu finská sauna s parní lázní, která se také nazývá biosauna.

Když přidáte do speciálního výparníku na saunových kamnech vonné esence, rázem získáte i bylinnou saunu. A to vše můžete mít v jediné saunové kabině!

Infrapaprsky, které uzdravují a léčí. A finská sauna k tomu!

Nejtypičtější kombinací však je infrasauna a finská sauna. Zjednodušeně se dá říci, že finskou saunu doplní vhodně rozmístěné infrazářiče.

Sami se rozhodnete, zda máte zrovna chuť na saunování při vysoké teplotě ve finské sauně nebo si užijete všechny zdravotní výhody infrasauny –  jako je například posílení imunitního systému, snížení bolesti svalů a kloubů či detoxikaci organismu.  A to vše máte díky infrazářičům Vitae k dispozici ihned po zapnutí sauny, nemusíte na nic čekat.

Kombinovaná sauna na vlastní kůži

Abyste nemuseli kupovat kombinovanou saunu jen podle sladkých řečí, nabízíme vám možnost si všechny její výhody nezávazně vyzkoušet v našem saunovém showroomu v Praze – Uhříněvsi. Sami se pak rozhodnete, zda vám kombinace finské sauny a infrasauny vyhovuje nebo raději dáte přednost jinému řešení.

www.saunasystem.cz

Musíte si přečíst