Domů Domácnost Žádá si vaše pohovka renovaci, nebo si chcete ušít nové podsedáky? Víme,...

Žádá si vaše pohovka renovaci, nebo si chcete ušít nové podsedáky? Víme, kde vše potřebné nakoupíte

 

Stále více žen se v dnešní uspěchané době uchyluje k šití, vyšívání, háčkování, jednoduše k ručním pracím, díky nimž relaxují a zároveň zkrášlují svůj domov. Jestliže jste se rozhodly, že zkusíte vylepšit váš gauč či pohovku, nebo potřebujete nové podsedáky na zahradní nábytek a vy je chcete ušít, máme pro vás inspiraci, kde pohodlně nakoupit vše, co budete k těmto pracím potřebovat.

Seznamte se s rounem

Jestliže renovujeme nábytek, je mnohdy nutné použít výplňové materiály, díky nimž nábytek získá svůj původní tvar, ale také se díky němu bude pohodlně sedět, opírat. K nejpoužívanějším patří rouno. Vatelínové rouno, které možná znáte i pod názvem vatelín, se skvěle hodí pro vyplnění nejen sedaček, ale i židlí, křesel, čalouněných postelí… Skvěle spojuje dvě věci – kvalitu a pohodlí pro uživatele. Kromě uvedeného použité je vhodné při výrobě kapsářů, zavinovaček, přikrývek, polštářů a podobně. Vyplníte ním vše, co potřebujete.

Lze jej koupit v metráži, což znamená, že jej můžete koupit v mnoha rozměrech i různé plošné hmotnosti. Vyhovuje alergikům, snadno se udržuje, složení je 100 % PET.

 

Podobně jako rouno můžete použít i kuličky z dutého vlákna – PES kuličky. Hodí se opět do opěrek, polštářů, nebo třeba hraček. Mají dlouhou životnost, jsou lehké, objemné, mají tvarovou stálost a jsou velmi příjemné na dotek.

Látka, která vás okouzlí

Důležitá při renovaci gauče nebo výrobě podsedáků, je výběr látky na čalounění. Jde o potahové látky, které jsou odolné vůči otěru, snadno se čistí, mají vysokou barevnou stálost… Samozřejmě záleží, zda vybíráte látku pro interiér či outdoorovou látku. Tomu jsou jejich vlastnosti uzpůsobeny. V nabídce najdete jak látky jednobarevné, tak květované druhy, nebo typy s hrubou strukturou vláken a mnohé jiné. Přijdete si na své, ať už hledáte hravost, eleganci, nadčasovost nebo extravaganci.

 

Kompletní nabídku zboží určené pro čalouníky a všechny, koho baví šití, renovace nábytku, tvoření polštářků… najdete na stránkách calounickymaterial.cz. Vyberte si, co je libo.

 

Musíte si přečíst