Že je to složité? Pro dospělého rozhodně. Pro dítě samotné to ale bude hračka. Vezměte si proto svoji ratolest k ruce a ptejte se jí, co se jí líbí a poslouchejte její poznatky. Možná vás překvapí, jak dospělé a vyhraněné názory bude mít a oceníte i originální nápady, s nimiž přijde. Další nespornou výhodou bude také fakt, že si vaše dítě pokojíček zařídí prakticky samo. Díky tomu v něm bude rádo trávit čas a pravděpodobně mu bude také dlouho vyhovovat, aniž by bylo nutno opět něco přestavovat.

Prostor pro práci i kreativitu

Každé dítě potřebuje osobní prostor, ve kterém by vyjádřilo své názory, ale který by si mohli přizpůsobit také svým představám. K tomu šikovně poslouží nástěnky, tabule anebo popisovací stěny, které bude dítě moci upravit, jak je mu libo. Praktická nástěnka se hodí také pro připomínání úkolů do školy či vystavení diplomů a dalších ocenění nejen školního původu.

Nábytek je základem dětského pokoje

Čím kvalitnější nábytek zvolíte, tím déle dítěti vydrží a tím raději bude pokoj obývat, aniž by neustále škemralo o jeho přestavbu. Základem kvalitního dětského nábytku je odolný materiál nejlépe přírodního původu, dobré kování, ale také nadčasový design, který vydrží opravdu dlouhá léta. V oblasti dětského nábytku se raději vyhněte módním výstřelkům, které byste za pár let zase měnili. Do dětského pokoje je ideální volbou multifunkční nábytek, který bude růst s vaším dítětem a jenž je možné mu přizpůsobit na míru.

Předcházejte zničení oči kvalitním osvětlením

Aby si vaše dítě neničilo oči při čtení anebo nemžouralo na své výkresy zbytečně zblízka, protože má málo světla, zařiďte mu do pokojíčku jedno výkonné centrální světlo a několik lokálních ideálně bodových lampiček. Ty se hodí například na pracovní stůl anebo k posteli. Nezapomeňte také na slabší noční nejlépe barevné světýlko, které umožní bezpečnou cestu na toaletu, až bude v pokoji přítmí. Bezpečnost svých dětí podpořte také vhodnou volbou podlahy do jejich pokojíčku. Ta by neměla být ani příliš kluzká, aby jim nehrozily časté pády, ani by na ní neměly být neukotvené koberce, po kterých by malí caparti mohli uklouznout. Ideální kombinací je vinylová podlaha s dětským kobercem, který bude ukotven například lepicí páskou.