Láhev na vodu si sebou můžete vzít na cesty, do práce anebo i na kratší výlety do přírody. Využijete ji všude tam, kde není zdroj pitné vody a není ani možnost si vodu pravidelně doplňovat. Na jaké typy lahví můžete na trhu narazit a na co se zaměřit při jejich výběru?

Z jakých materiálů se vyrábějí láhve na vodu?

Mezi nejrozšířenější typy lahví na vodu patří ty, které jsou vyrobeny z plastu. Nejčastěji je materiálem používaným na výrobu lahví polypropylen. Ten zaručuje nízkou hmotnost láhve a zároveň její vysokou mechanickou i chemickou odolnost. Díky tomu jsou plastové láhve na vodu vhodné na cestování. Trochu těžší jsou pak láhve na vodu vyráběné ze skleněného materiálu. Ten sice tolik nepohlcuje pachy a je zdravotně nezávadný, ale zato není tak odolný. Jistý kompromis představují hliníkovéláhve na vodu, které se hodí na krátké i delší cesty, jsou lehké, takže je bez potíží přibalíte do jakéhokoliv zavazadla a některé modely lze použít i pro outdoorové aktivity. Pro opravdové fajnšmekry pak trh nabízí láhve na vodu z nerezu. Ty jsou sice nejkvalitnější a jejich materiál je nezávadný, zato však jsou těžší a dražší.

Láhve na vodu s filtrem

Filtrační láhve na vodu vám dovolí napít se vody, které byste se normálně nenapili. Jestliže se ocitnete v neznámém prostředí a nevíte, jak kvalitní kohoutková voda je k dispozici, s filtračními lahvemi se nemusíte obávat o své zdraví. Filtrační patrona z jakékoliv kohoutkové vody odstraní až 99 % všech nežádoucích látek a příměsí, ale také bakterie a pachuť chlóru a vy si tak budete moci vychutnat skvělou vodu, která podpoří vaše zdraví.

Jakou velikost láhve zvolit?

Na procházky a krátké výlety se hodí láhve s menším objemem, které si snadno vezmete do ruky a budete tak mít vodu vždy po ruce. Ideální objem pro tento účel se pohybuje do 0,5 l. Do práce si vezměte láhev s objemem alespoň dvojnásobným, který vystačí přibližně na půl dne a poté bude potřeba láhev znovu naplnit. Na delší výlety a celodenní aktivity počítejte alespoň s dvoulitrovou lahví.

I doma vám může voda chutnat

Jestliže pracujete z domova anebo byste si rádi i v kanceláři zajistili pravidelný pitný režim, řešením je filtrační konvice na vodu, která poskytne prostor pro filtrační patronu i pro přefiltrovanou vodu. Ta bude zbavena všech nežádoucích příměsí kazících její chuť i kvalitu.