Domů Móda Udělejte si radost zlatým šperkem

Udělejte si radost zlatým šperkem

Kdy jste si naposledy koupili nějaký honosný šperk? Většinou utrácíme za bižuterii, anebo si koupíme něco z chirurgické oceli, která je cenově dostupná. Přitom zlato je nestárnoucí kov, který se neokouká, nemění barvu, je stále stejně hezký. Je proto škoda „dávat“ peníze do cetek, které jsou za pár měsíců určené už jen k vyhození.

Co z vás udělá jarní bohyni

Také se těšíte, až odložíte bundy a svetry, a budete moci vyjít jen v triku nebo šatech? V takové době i po celé léto a teplý podzim, kdy máme kratší rukávy, je škoda nemít ozdobené zápěstí. Mnohé zlaté náramky vaše zápěstí zjemní a dodají vám na ženskosti i eleganci.

Aby byl náramek slušivý, je důležité zvolit vhodný na konkrétní typ ruky. Silnější dámy by měly volit výraznější šperk, protože tenký náramek bude silnější zápěstí ještě opticky zvětšovat, bude působit titěrně. Dámy, majitelky silnějšího zápěstí, ukažte, že i to vaše je hezké, jemné! Jen si vyberte náramek nápadnější. Ideálně elegantní, nezdobený drahými kameny, jednoduchý.

Zlato pro vaše prsty

Ruce ještě neopustíme. Stejně vhodné a žádoucí je ozdobit si prsty. Nevypadá dobře, když jsou plné ruce prstenů, a ještě třeba na každém prstě po dvou. Ruka působí přeplácaně a levně, i když jsou na ní hodnotné prsteny. Volte raději jen jeden, dva, maximálně tři prsteny na jednu ruku a střídejte je.

Skvělé je mít zlaté prsteny v různých stylech. S různými kameny v odlišných barvách. Ty pak je možné báječně kombinovat s oblečením. Už máte třeba prsten s růžovým kamenem? Anebo nějaký s hnědým či zeleným? Takové prsteny jsou nepřehlédnutelné, a i když budete mít na ruce jen jeden takovýto jedinečný prsten, nikdo jej nepřehlédne.

Náušnice vás zjemní

Buďte víc ženská a ukažte to jak nošením sukní a šatů, tak nepřehlédnutelnými náušnicemi. Ty mohou být jak podlouhlé, zdobené peříčkem, třásněmi, korálky nebo barevným kamenem. Stejně tak si ale můžete koupit jednoduché zlaté náušnice, které nejsou ani malé, ani velké, jednoduše zlatá střední velikost. Mohou být lesklé, ve tvaru obdélníku či slzy.

Šperky vybírejte s ohledem na váš šatník i příležitosti, kde je budete nosit. Nesnažte se násilím změnit to, co se vám líbí a nelíbí. Šperk vybraný na popud kamarádky, maminky a podobně, který by se vám nelíbil, byste zřejmě příliš nenosili, nebo nosili, ale ne rádi.

Musíte si přečíst