Domů Móda Co by pánům nemělo chybět ve skříni

Co by pánům nemělo chybět ve skříni

Každý muž, byť má zaměstnání, do kterého může chodit oblečen v čem chce, by měl mít v šatníku kousky, bez kterých se občas jednoduše neobejdeme. Je žalostné, že některým mužům toto oblečení chybí, a v okamžiku, kdy jej potřebují, musí buď do obchodu, anebo jdou na danou akci nepatřičně oblečeni.

Nepostradatelné oblečení

K nepostradatelnému oblečení, které někteří pánové nemají v pořádku, patří oblek. Někteří jej buď vůbec nemají, nebo mají, ale z dob, kdy se ženili, maturovali, dělali státnice a podobně. Za roky, co oblek neměli na sobě, hodně změnili vzhled a oblek je jim malý. Pak dojde k nějaké události, např. musíme na pohřeb, jsme pozvaní na svatbu, křtiny, do divadla, a muž si nemá co obléknout.

Stejně nepostradatelné jsou pánské košile ve správné velikosti. Základem je bílá, ale stejně dobře mužům poslouží i bleděmodrá, smetanová, bledě zelená, světle hnědá nebo světle šedá. S vhodnou kravatou (smuteční nebo veselou) lze všechny uvedené košile kombinovat na jakékoli příležitosti. Stačí mít alespoň jednu, a muž má vystaráno.

Doplňky, jež dotvoří vzhled k dokonalosti

Muž se neobejde ani bez společenské obuvi a opasků. Podíváme-li se na pánské opasky, tady vede jednoznačně černý a hnědý typ s elegantní přezkou. Oba se dají skvěle kombinovat k formálním i ležérním outfitům.

Ani bez kravaty se pánové neobejdou, jak už jsme ostatně psali výše. Ideální je mít alespoň jednu veselou a jednu decentní, kterou lze použít i pro smuteční příležitosti. Čím nápadnější vázanka je, tím snáze si ji ostatní zapamatují, pamatujte na to. Mít tedy jednu extravagantní kravatu např. se slunečními brýlemi je sice legrace, ale pokud ji muž bude nosit všude, už to legrace nebude.

Spousta mužů má rádo klasické látkové kapesníky. Díky nim mohou udělat na ostatní dojem. Vytáhnout z kapsy krásný vyžehlený kapesník má něco do sebe.

Myslet bychom mohli i na manžetové knoflíčky. Ovšem pánů, kteří nosí košile, kde je využijí, je v porovnání se zahraničím u nás žalostně málo. Můžete je však věnovat společně s košilí. Půjde o krásný, zajímavý a praktický dárek.

Doplňte svému partnerovi či příteli vše potřebné, aby se vám nestalo, že půjdete narychlo půjčovat či kupovat košili, oblek nebo společenské boty.

Musíte si přečíst