Domů Volný čas Tajemství keltského horoskopu – 4. část

Tajemství keltského horoskopu – 4. část
Poslední část keltských horoskopů je tady:

Dub

(21.3.)

Lidé narození ve znamení Dubu jsou tvrdohlaví a ctižádostiví. Na své okolí mohou působit až schizofrenicky, protože velmi rychle mění své nálady. Jak prudce se dokáží rozzuřit, tak rychle vychladnou a jsou zase milými a usměvavými společníky.

Partner osoby v Dubu musí být obzvlášť tolerantní, trpělivý a odolný vůči jeho proměnlivým náladám. Navíc mu musí lichotit a chválit ho, na to si Dub velmi potrpí. Na druhou stranu to dokáže ocenit a stane se romantickým, čestným a silným ochráncem.

Lidé ve znamení Dubu však upřednostňují svobodu, proto se do závazků nebo manželství moc nehrnou. Jsou sice spolehliví a v případě potřeby se Vás zastanou, ale vztah s nimi bude velmi pestrý až divoký. V zásadě je netrápí větší zdravotní obtíže, a ty méně vážné si nepřipouští.

Donutit jej jít k lékaři je téměř nadlidský výkon, neboť doktory a léky nesnáší. Lidé narození ve znamení Dubu jsou velmi ctižádostiví. Jsou to rození vůdci a nesnáší konkurenci. Jejich velké ambice často způsobují, že jsou ochotní jít i „přes mrtvoly“.

Oliva

(23.9.)

Lidé ve znamení Olivy jsou klidné, vyrovnané, mírumilovné a obětavé povahy. Ve většině případů jsou krásní nejen vnitřně, ale i zvnějšku, čímž oslňují opačné pohlaví. Jsou talentovaní, nápomocní, milí a vzdělaní. I to z nich dělá velmi oblíbené společníky v kolektivu.

Pro své nejbližší by udělali cokoliv, což se ale negativně projevuje na jejich zdravotním stavu. Mají spoustu dobrých přátel, kterým jsou ochotni pomoci za každé situace, ale využívat se nenechají. Partnerství je pro ně na prvním místě, svůj protějšek milují nade vše a snesli by mu modré z nebe.

Olivy jsou ideálními pracovníky v oblasti charity a pomoci druhým. Pro tuto oblast neváhají vynaložit veškeré své síly. Se svou empatickou povahou se dobře angažují na poli psychologů nebo lékařů.

Líska

(22.3. – 31.3., 24.9. – 2.10.)

Lidé narození ve znamení Lísky jsou nevýrazní a snadno přehlédnutelní. Pod slupkou nezajímavé a nudné osoby se však skrývá nadprůměrná inteligence, talent a vysoký potenciál v mnoha oblastech. Jsou si vědomi svých znalostí a schopností a nezřídka se stává, že svých předností zneužívají ke svému prospěchu.

Bojují za spravedlnost a pořádek, jsou vytrvalí, ale také hamižní, přičemž si nenechají ujít případný podíl na zisku z úspěchu. V partnerství s Lískou si nemůžete být nikdy ničím jisti, protože je tento vztah velmi proměnlivý, a to i tehdy, považujete-li ho za stabilní a odolný.

Lísky jsou proměnlivé povahy, kdy jeden den připraví snídani do postele, a druhý den na Vás bez zjevného důvodu ani nepromluví. Stejně tak nevyzpytatelné je i jejich zdraví – mohou je často trápit choroby ledvin, močového traktu nebo jater. V zaměstnání potřebují určitou motivaci a odpovídající ohodnocení, bez něj pro ně práce ztrácí význam a začnou polevovat. 

Jeřáb

(1.4. – 10.4., 3.10. – 11.10.)

Lidé narození ve znamení Jeřábu působí navenek křehce, jemně a zranitelně. To je ovšem jen slupka, pod kterou se skrývá obrovský zápal a silná vůle. Velmi často se jedná o talentované umělce, přičemž spolu s nadáním je pohání vpřed i vášeň, kterou před okolím skrývají. Jsou přátelští, zábavní a společenští, ale nevyhledávají kolektivy, kde se šíří drby.

Své soukromí si bedlivě střeží, a často se nesvěřují ani nejbližším přátelům, přestože jinak v nich nalézají důvěru. V partnerských vztazích jsou nestálí a přelétaví, tak, jak už to u umělců a bohémů bývá. To se však může změnit, až naleznou pravou lásku a usadí se. I tak se ovšem občas neubrání občasným záletům.

Abyste si získali srdce Jeřába, musíte si ho získat lichotkami a projevy lásky a obdivu. Lidé ve znamení Jeřába jsou dobrými a spolehlivými přáteli.

Javor

(11.4. – 20.4., 12.10. – 21.10.)

Člověk narozený ve znamení Javoru je velmi výraznou osobností. Je originální, miluje zájem okolí o svou osobu, je rád ve středu dění, vyžaduje pozornost lidí, o které má zájem a chce se jim zalíbit. Pod maskou tvrdého a necitlivého člověka se však skrývá citlivá, zranitelná a mnohdy nejistá osobnost.

Pro své okolí je Javor mnohdy záhadný, neproniknutelný a nepochopitelný, ale kdo si dá tu práci ho poznat blíž, pozná nezapomenutelného člověka. Je spravedlivý a ochranářský, bojuje za práva slabších a nebojí se pro to obětovat téměř cokoliv. Někdy však bývá namyšlený, protože si moc dobře uvědomuje svoje silné stránky.

Lidé ve znamení Javoru jsou zpravidla oblíbení, ale pouze v okruhu lidí, kteří je dokonale znají. Na ostatní mohou působit nepřístupně až arogantně. Ve svém zaměstnání potřebují určitou volnost a seberealizaci, protože se jen těžko přizpůsobují pravidlům, které by museli dodržovat.

Ořešák

(21.4. – 30.4., 22.10. – 31.10.)

Člověk narozený ve znamení Ořešáku je tak trochu nepoddajný, tvrdý a nepřizpůsobivý samorost. Za svým vysněným cílem si jde vytrvale a podle zadaného plánu. Nerad řeší nenadálé problémy bez předchozího důkladného rozmyslu, potřebuje určitou strategii.

Nesnáší změny, jeho názory a přístup k životu proto může působit poněkud konzervativně až zastarale. V partnerském životě je dominantní a často žene situace do extrémů, což může působit značné nepříjemnosti oběma stranám.

Pokud je však ve vztahu spokojení, nebrání se dávat to okatě najevo a projevovat svoje city naplno. Povaha člověka ve znamení Ořešáku je rozporuplná, samý protiklad, a dokáže ji vystát jen opravdu trpělivý a ohleduplný partner. Jeho melancholické výkyvy nálad jsou velmi časté, ať už na poli partnerském či pracovním, protože výsledky v zaměstnání ho ovlivňují i v běžném životě.

Osoby narozené ve znamení Ořešáku jsou pečlivé, cílevědomé, s tahem na branku, smyslem pro organizaci a touhou po dokonalosti.
Musíte si přečíst