Domů Volný čas Nakupujte online a nechte si za to vracet peníze

Nakupujte online a nechte si za to vracet peníze

Jste věčně časově vytížená a na běhání po obchodech s největšími slevami nemáte čas? Naučte se využívat e-shopy. Když se přihlásíte o cashback, ušetříte mnohem víc než všichni, co se jim daří nakupovat ve slevách.

Cashback spočívá v tom, že dostanete určitou část z utracené hodnoty zpět. Někdy to bude třeba 8 %, jindy až 25 %. Peníze vám samozřejmě nikdo nedá přímo na ruku, jste přece v prostředí online obchodů. Načítají se vám na váš účet, pod nímž se přihlašujete do systému, a odtud si je kdykoliv přepošlete na bankovní konto. Obvykle peníze dorazí do tří dnů, ale je to jen kvůli „rychlosti“ převodu mezi bankami.

Kdo to platí?

Částka jde z peněz obchodu, kde nakoupíte. V podstatě se jedná o výdaj na marketing. Cashback portál totiž spolupracuje s různými e-shopy, například v případě portálu Tipli.cz jich je přes 350, a přivádí jim zákazníky. Za každého zákazníka, který uskuteční objednávku, dostane určitou provizi. A část té provize připadne vám. Nakonec jsou tedy všichni spokojení – e-shop prodal svůj výrobek, Tipli.cz má výdělek a vy jste ušetřila.

Co všechno se slevou nakoupíte?

Cokoliv vás napadne. Ze stovek e-shopů si určitě vyberete. Nechce-li se vám vařit, nakupte přes Dáme jídlo.cz. Toužíte-li po hračce, která by okořenila váš sexuální život, zkuste Růžového slona. Na webu jsou přehledně roztříděné kategorie, takže snadno najdete e-shopy prodávající věc, co sháníte. Nebo si přímo podle jména dohledejte, zda Tipli spolupracuje s vaším oblíbeným obchodem.

Jak začít?

Zaregistrujte se na Tipli.cz, najděte si tam e-shop, v němž chcete nakupovat, a zamiřte do něj přes odkaz z portálu. Pokud do obchodu přijdete jen zadáním webové adresy do prohlížeče, nespojí se tato návštěva s vaším účtem a peníze se vám nepřipíšou. To je asi jediné omezení, na které musíte pamatovat. Jinak vám nic nebrání začít šetřit.

Musíte si přečíst