V oblasti moderní estetické medicíny stále ještě mezi lidmi přetrvávají mýty, které hovoří o škodlivosti nebo nedokonalosti zákroků. Často se jedná o informace typu „jedna paní povídala“, které nevycházejí z reálných základů a zkušeností.

BcD Clinic Praha mají odborníci zaměřující se na estetickou, žilní a miniinvazivní plastickou chirurgii zkušenosti s různými nepravdami a mýlkami, které mezi veřejností kolují. Na osobních schůzkách proto vždy pacienty seznamují s tím, jak jsou zákroky prováděny a co od nich lze očekávat. Pod odborným dohledem je provádění všech zákroků bezpečné. Vysoká profesionalita, špičkové vybavení i osobní přístup vedou ke spokojenosti s výsledkem.

Pojďme si představit tři typické strašáky v oblasti estetické medicíny.

1.  Zvětšení rtů je nepřirozené a může se vymknout kontrole

Toto je velmi častý, a přesto mylný dojem, který vzniká při nadměrném množství výplní do rtů. U profesionálně provedeného zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou se rozhodně nemusíte obávat komplikací nebo nepřirozeného vzhledu. Záleží samozřejmě na estetickém citu lékaře, zkušenosti a předchozí domluvě ohledně aplikovaného množství. Kyselina hyaluronová je bezpečná a při modelaci nebo zvětšení rtů se k její aplikaci používá velmi tenká jehlička nebo kanylka. Po zákroku mohou být rty 2 nebo 3 dny oteklé, ale po vymizení otoku jsou rty přirozeně vytvarované. Vždy však kopírují původní tvar. Účinek tohoto zákroku většinou přetrvává po dobu 6–12 měsíců, někdy i déle. Více o zvětšení rtů si můžete přečíst v našem článku 8 otázek a odpovědí týkajících se zvětšení a modelace rtů.

2.  Botulotoxin způsobuje ztrátu mimiky a je nebezpečný

I v tomto případě jde o zcela nepravdivý mýtus. I přesto, že botulotoxin je toxin, využívá se ho v rámci zákroků jen velmi nepatrné množství, které má pozitivní účinky zejména při odstranění vrásek nebo jejich zjemnění. Možné nežádoucí účinky jsou podobné jako u použití jiných typů léčiv a nejsou trvalé. Pokud aplikaci botulotoxinu provádí zkušený lékař, není třeba se ničeho obávat. Pomocí botulotoxinu lze odstranit vrásky a udržet mladistvý vzhled. Efekt zákroku je patrný 3–6 měsíců. Zajímají vás další možnosti, jak na mladiství vzhled? Potom si přečtěte náš článek Metody omlazení pleti a odstranění vrásek

3.  Ten, kdo chce podstoupit zákrok estetické medicíny, je starý

Opět jde o mýlku. Zákroky estetické medicíny tu jsou od toho, aby pomohly nejen s příznaky stárnutí pleti, ale mnohdy mohou pomoci při odstranění jizviček po akné, léčí nadměrné pocení nebo bojují s celulitidou a striemi. U někoho může estetický zákrok pomoci zvednout sebevědomí. Není tedy pravdou, že by estetická medicína byla jen pro staré. Naopak některé zákroky fungují lépe a mají delší efekt, pokud se s nimi začne o něco dříve v rámci prevence.

Nenechte se zmást neověřenými „poučkami“ a raději navštivte odborníky a konzultujte přímo s nimi možnosti a efekt estetických zákroků. Uvidíte sami, že neinvazivní nebo miniinvazivní metody využívající laserové přístroje i speciální technologie jsou v rukou odborníků zcela bezpečné s velmi pěknými výsledky.