Domů Krása a kosmetika Péče o sebe samu

Péče o sebe samu
Hezky upravené nehty jsou skvělým doplňkem každé ženy. Spousta žen je zanedbává, nelakuje, o ostřihávání kůžičky nemluvě.

Úpravu nehtů vezmeme hezky od samého začátku. Máte-li volnější večer, je vhodná doba k péči o sebe samou. Nehty se nejlépe obstarávají, když jsou nějakou dobu pod vodou. Klidně po mytí nádobí po večeři, proč si ale den více nezpříjemnit?

Napusťte si plnou vanu vody a nějakou dobu se máčejte, pusťte si uklidňující hudbu, přidejte pěnu a relaxujte. Udělejte si pedikúru, peeling, hýčkejte se. Po koupeli se zabalte do županu, péče o nehty může začít.

Nejprve si zatlačte kůžičku, je na vás, zda ji následně také ostříháte, nehty tak vydrží déle upravené. Natřete si ruce hydratačním krémem a nechejte ho nějakou dobu vstřebat se. Poté nehty nalakujte základní vrstvou bezbarvého laku. K dostání jsou také podkladové laky s vitamíny, které vaše nehty nejen ochrání před zabarvením od barevného laku, ale také je vyživí. Až podkladový lak zaschne, můžete nanést další vrstvu laku, který jste vybrala. Většina laků nemá příliš dobré krytí, proto je nutné každý nehet přelakovat barevným lakem ještě jednou. Nespěchejte! Počkejte minimálně pět minut, dejte čas první barevné vrstvě zaschnout. Jakmile jsou nehty nalakované, je vhodné použít ještě čtvrtou vrstvu laku, tím je tzv. Top Coat, neboli bezbarvý lak, nanášený nakonec pro lesk vašich nehtů.

Jakou barvu nehtů zvolit?

Pracujete-li na místě, kde se často setkáváte s lidmi, ukazujete často ruce, dejte si na kráse vašich nehtů opravdu záležet. V tomto případě se nedoporučují příliš výrazné barvy, jedinou výjimkou je nesmrtelná červená. Pokud jí neholdujete, volte NUDE barvy, světlounce růžové, průhledné perleťové nebo vsaďte na klasiku – Francouzskou manikúru. Jste-li mladá studentka, nebojte se barev. Léto ještě nekončí, klidně sáhněte po fosforové růžové či žluté.
Musíte si přečíst