Domů Domácnost 4 univerzální pravidla pro výběr nejlepšího bytového textilu

4 univerzální pravidla pro výběr nejlepšího bytového textilu

Víte, co má každá útulná domácnost společného? Nechybí zde praktické prvky bytového textilu, které mají zároveň estetickou funkci. Dobrou zprávou je, že záclony, závěsy, povlečení a další kousky nejsou nijak zvlášť drahé. Stačí tedy vybrat nové kousky podle následujících 4 pravidel a změna domácnosti k lepšímu je na světě.

Na materiálu záleží

Pokud se rozhodnete pro bytový textil, který nebude vyrobený z kvalitního materiálu, mějte na paměti, že nepůjde o dlouhodobé řešení. Takový kousek se totiž velmi rychle opotřebuje a poničí při praní. Konkrétně u povlečení navíc může špatný materiál negativně ovlivnit celý váš spánek, což rozhodně nechcete. Nejlepší variantou tak bývá pořádné bavlněné povlečení s minimální příměsí syntetických vláken.

Design ideální pro váš domov

Aby mohl bytový textil pomoci s celkovým vzhledem domácnosti a dokázal vykouzlit příjemnou atmosféru, musí mít ten správný vzhled. Ideální design však pro každého znamená něco jiného. Záleží na ostatní vybavení domácnosti a na vašich osobních preferencích. Například takové závěsy dokážou poměrně výrazně změnit vzhled místnosti. Počítají se ale i menší prvky, jako jsou přehozy, ubrusy nebo dekorativní polštářky.

Správná velikost

Pro plnění své funkce musí mít bytový textil správné rozměry. Důležité je to například u záclony, která by měla být akorát dlouhá. To opět může být různé, protože někdo chce malé záclony do poloviny okna, ale jiný je chce mít přes celou výšku. Kromě toho je důležité zohlednit také rezervu pro připnutí.

Nákup za výhodnější ceny přes internet

Poslední rada pro nákup bytového textilu zní jasně. Hledejte kvalitu za co nejlepší cenu. A to v kamenných obchodech může být zdlouhavé a složité, takže lepší strategií bude přesunout nákup povlečení, záclony, závěsů a dalších prvků na internet.

Musíte si přečíst