Domů Ostatní Správná péče o zuby

Správná péče o zuby

Po rovných, bílých a zdravých zubech jako z reklamy na zubní pastu touží zřejmě každý z nás. A není divu, jen máloco nás totiž dovede rozzářit víc než krásný úsměv. Zadarmo ho však nezískáme. Vyžaduje to nejen pravidelné návštěvy odborníka, ale také každodenní správnou domácí péči a kvalitní prostředky. Za špatným stavem chrupu však může stát i špatný způsob čištění zubů, tedy technika. Vyrazte proto na dentální hygienu, kde vás všechno naučí a doporučí, jaké pomůcky jsou pro vás vhodné a jakým způsobem je používat.

Vybírejte pečlivě

Nejdůležitější nástroj v preventivní péči o chrup představuje kartáček na zuby. Ten zvládne nejen odstranit zubní plak, ale i ochránit před zubním kazem či nebezpečnou paradontózou. Vybrat ten pravý z širokého sortimentu tvarů, tvrdostí i designů však bývá pořádně zapeklitý úkol. Stomatologové doporučují pořídit si zubní kartáček s měkkými, jemnými a rovně střiženými štětinkami, který je pro efektivní čištění ideální. Naopak se vyhněte těm tvrdým, které mohou poškodit sklovinu i dásně.

Vsaďte na přírodu

Abychom odstranili zbytky potravy, potřebujeme nejen kartáček, ale také zubní pastu. Protože ji používáte každý den několikrát, pečlivě si přečtěte její složení. Právě přes sliznici ústní dutiny se totiž lehce vstřebávají nejrůznější látky. A to je jistě pádný argument na to, proč byste měli sáhnout po produktech bez zbytečné chemie. Vsaďte na přírodní kosmetiku ve formě bylinných zubních past, které obsahují extrakty a silice z léčivých rostlin, jako je heřmánek, šalvěj, nátržník, máta či hřebíček. Díky jejich jemné chuti bez chemických přísad si je jednoduše oblíbíte.

Finální dočištění

Doplňujícím prostředkem je potom ústní voda, kterou vyplachujeme ústa alespoň jednou denně, klidně ji můžete použít i hned po jídle. Nejen, že zanechává svěží dech, ale také pomáhá odstranit zbývající bakterie a likvidovat choroboplodné zárodky, které stojí za zápachem z úst. Navíc se dostane i na místa, kam ostatní dentální pomůcky ani při nejlepší vůli neproniknou. Nejlepší službu opět prokážou bylinné ústní vody.

Vaše vizitka

Důležitá je pravidelnost a důslednost, vytvořte si ty správné návyky čištění, které se vám tzv. dostanou pod kůži a zautomatizují. Dvakrát za rok nezapomeňte navštívit vašeho zubního lékaře, který zavčas odhalí případné nedostatky a zabrání tak nejhoršímu. Uvědomte si, že zdravé zuby a dásně jsou vaší vizitkou!

Musíte si přečíst