I když možná dobře ovládáte nějaký cizí jazyk, může se stát, že budete potřebovat odborný překlad, se kterým si neporadíte. Váš problém jistě lehce vyřeší kvalifikovaný překladatel.

Odborné překlady se zpravidla týkají ekonomických, právnických, soudních, počítačových nebo jiných technických textů.

Pokud vám chybí odborná slovní zásoba nebo se v horším případě spolehnete na online překladač, můžete mít místo odborného překladu nesmyl, který nebude mít ani hlavu ani patu. Kvalitní odborné překlady vám zajistí profesionální překladatel, který má nejen dostatečnou oborovou slovní zásobu, ale často také praktické zkušenosti s daným oborem. Odborný překlad tak bude mít profesionální úroveň po všech stránkách a nebude kostrbatý nebo s technickými nepřesnostmi.

Odborný překlad jistě ocení například majitelé obchodů, kteří dovážejí zboží z ciziny. Podle platných zákonů musí mít zákazník k dispozici český návod ke každému výrobku. Jestliže vaše přeložené návody budou obsahovat chyby nebo budou nepochopitelné, komisaře z České obchodní inpsekce tím moc nepotěšíte.

Kontakt na odborného překladatele se v některých případech může hodit také lidem, kteří cestují za prací do zahraničí. Můžete se dostat do situace, že po vás úředníci budou chtít soudně ověřený doklad nějakého dokumentu, který se týká vaší práce, vzdělání nebo vaší rodiny. Soudní překladatelé mají speciální licence a potřebné dokumenty vám hravě zajistí.

Odborné překlady všeho druhu vám zajistí kvalitní překladatelská agentura, která vám vybere vhodného překladatele přesně podle vašich konkrétních požadavků. Profesionálové se vám postarají nejen o slovní překlad, ale mohou si vzít na starosti také grafické zpracování překladů.

Obrátit se můžete například na agenturu Chicory, jejíž pracovníci jsou schopni vám zajistit překlad ze všech 27 evropských jazyků a 7 mimoevropských.

Odborní překladatelé z agentury Chicory s vámi detailně proberou veškeré vaše požadavky, před samotnou realizací zakázky samozřejmě získáte její kalkulaci, ale také analýzu zakázky. Díky vstřícnému a profesionálnímu přístupu budete mít jasnou představu nejen o ceně překladu, ale také budete vědět, jak přesně bude váš překlad vypadat a co můžete od vybrané služby očekávat.