Chcete zhubnout, už jste vyzkoušeli kde co a výsledek se nedostavil? Poměrně rychlé hubnutí slibuje Atkinsonova dieta.

Principem Atkinsonovy diety je naprosté vyloučení sacharidů z potravy. Zapomeňte tedy na pečivo, těstoviny, rýži, brambory, sladkosti,obiloviny, kávu a čaj, ale také na některé hodně sladké druhy ovoce. Naopak téměř neomezeně můžete kombinovat maso, mléčné výrobky a vejce.

Atkinsonova dieta je vhodná pro všechny, kdo se nechtějí trápit hlady, ale přitom se rychle potřebují zbavit nějakého kila navíc. První váhový úbytek se projeví už po pár dnech, což jistě ocení všichni ti, kteří nemají pevnou vůli na pomalé hubnutí.

Stejně jako každá dieta, má také tento způsob hubnutí svá negativa. V první řadě je to nedostatek sacharidů. Lidé, kteří jsou zvyklí se hýbat, mohou trpět nedostatkem energie a být unavení. Pravděpodobně také budete mít chuť na sladké, za co opět může nedostatek sacharidů.

Mohou se také obejvit problémy se zažíváním, tučnými jídly a nadměrnou konzumací masa, můžet potrápit svůj žlučník nebo slinivku břišní.

Pokud však chcete Atkinsonovu dietu, kterou drží mnoho slavných hvězd vyzkoušet, zařaďte do jídelníčku hodně zeleniny, která zdravotní rizika, alespoň z části omezí.