Domácnost

Publikováno 13. Prosinec, 2012

0

Nevyhazujte peníze oknem

Všude omílaná krize nutí nejednoho z nás šetřit a omezit výdaje. Uspořit nějakou tu korunu můžete nejen rozumným nakupováním, ale také doma.

V zimě nevypínejte topení. Pokud během zimy opouštíte váš byt a jedete třeba na hory, nevypínejte úplně topení. Na první pohled se může zdát, že vypnutým topením ušetříte, ale opak je pravdou. Vyrovnat velký tepelný rozdíl  v mrazivém období bude trvat dlouhou dobu a je to energeticky hodně náročné. Lepší je nastavit teplotu na stabilních 12-15 stupňů.

Peníze vám ušetří také myčka na nádobí. Oproti klasickému mytí pod tekoucí vodou ušetříte ročně až 60 % spotřeby vody a energie. Pokud myčku nemáte, myjte nádobí alespoň v dřezu. Jestliže právě nákup myčky plánujete, zaměřte se v obchodech na elektrospotřebiče s energetickým označením A. Takto označené spotřebiče jsou ekonomické a vyšší investice se vám brzo vrátí v podobě ušetřených peněz za energie.

Pokud vaše elektrospotřebiče, například myčka nebo sušiška nebo varná konvice, obsahují filtr, pravidelně se o něj starejte. Zanesené síto může být příčinou toho, že budete zbytečně vyhazovat peníze oknem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Štítky: , , , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑