Domů Ostatní Prohlubujte si své komunikační schoposti se Seducou

Prohlubujte si své komunikační schoposti se Seducou
Podařilo se Vám získat práci, po které jste dlouho toužili, avšak pro to, abyste toto zaměstnání mohli vykonávat, si musíte prohloubit své dosavadní vzdělání? Ačkoliv to na první pohled tak nemusí vypadat, není rozhodně potřeba panikařit.  Spousta mladých lidí, kteří v dnešní době ukončí své studium, se nemůžete uplatnit ve svém oboru, který vystudovali. Nezaměstnanost není však otázka pouze mladých lidí. Také těm, co už několik let vykonávají úspěšně své zaměstnání, se může stát, že o něj ze dne na den přijdou.

Velmi potřebným zaměstnáním je už po staletí učitelství. Tento obor lze studovat nejen na pedagogických fakultách, ale také i na filosofických či přírodovědeckých fakultách. Zejména vychovatelům však stačí dodělat si ke střední škole některý z kurzů zabývajícím se tímto oborem. Mnohdy také učitelé si v průběhu své praxe musí dodělat další vzdělávání pedagogických pracovníků. Vyučování je vlastně interakcí mezi žákem a učitelem a k tomu je zapotřebí mít nejen kvalitní vědomosti o předmětu, který daný učitel učí, ale také a to hlavně umět se žáky komunikovat, vyslechnout jejich přání a snažit se najít takovou cestu, která by vedla k dosažení dobrých výsledků na obou dvou stranách. Učitel by měl být vlastně takovým kamarádem pro děti, který má však také přirozenou autoritu, takže žáci vědí, co si mohou dovolit a co už je za hranicemi možností.

Komunikace mezi učitelem a žáky, ale i mezi jeho kolegy sebou přináší i značná úskalí. Často učitelé musí řešit také nejrůznější komunikační bariéry, ale i domácí násilí. Jak na to Vám může poradit i tato webová stránka, kde najdete cenné rady pro Vaši praxi: http://www.seduca.cz/rekvalifikacni-kurzy/pedagogicke-minimum-pro-instruktory-odborneho-vycviku.

Kurzy v Seduca vzdělávacím centru nejsou určeny pouze učitelům a ostatním pedagogickým pracovníkům, ale najdete zde také kurz pro pracovníky v sociálních službách.
Musíte si přečíst