Tetování zažívá v posledních letech svůj boom. Tetování však není jen současnou módní záležitostí, ale své kořeny má pravděpodobně až v pravěku. Svůj první rozmach zažilo již ve starém Egyptě a odsud se rozšířilo dále do světa. Staří Řekové tetování používali jako prostředek komunikace se špióny. Římané pak tetováním cejchovali otroky a zločince. Asiaté svým tetováním upozorňovali na určité společenské postavení.   Později se tetování přesunulo do Evropy.

V dnešní době je tetování oblíbeným módním doplňkem a nechávají se tetovat lidé bez rozdílu věku nebo společenského postavení. V tetovacích salonech jsou připraveni řešit i nezvyklé požadavky svých zákazníků. Do tetovacího studia si můžete přinést vlastní motiv, který bude přesně odpovídat vašemu naturelu a vybraným obrázkem si můžete nechat potetovat téměř jakékoliv místo na svém těle.

Tetování provádí tatér ve speciálních tetovacích salonech. Během tetování jsou pod kůži tetovacím strojkem se speciální tetovací jehlou zavedeny částečky barevného inkoustu.

Barvy, které tatéři používají jsou zdravotně nezávadné a bez obsahu škodlivých látek. Tetování se používá prostřednictvím jednorázových jehel, takže riziko nějaké infekční nákazy je minimální.  Vaše případné obavy může zmírnit dobrá příprava. Výběr tetovacího studia proberte se svými kamarády a požádejte je o zkušenosti nebo o radu.

Svůj záměr také proberte s tatérem. Při první návštěvě si tetovací studio dobře prohlédněte. Místnost by měla bý čistá a dezinfikovaná. Tatér by měl tetovat v chirurgických latexových rukavicích.

Čerstvé tetování  vyžaduje zvláštní péči.  Tetováním svoji pokožku zraníte a jako k ráně je třeba k čerstvému tetování přistupovat. Tatér vám čerstvou kérku ošetří dezinfekčním roztokem, namaže lékařskou vazelínou a zabalí do ochranné folie. Folii byste měli po několika hodinách sundat a kérku opatrně omýt teplou vodou a mýdlem.

Pokud má tetování vypadat hezky, nesmíte ho během první dnů nechat uschnout. Vždycky na něm musíte mít vrstvu mastného krému. Čím přesně tetování natírat vám poradí  v tetovacím studiu.

Během prvních týdnů si odpusťte sluníčko a koupání v moři. Tetované místo zbytečně nezatěžujte sportem nebo jinou namáhavou aktivitou.

Pokud budete dodržovat rady tatéra, tetování se stane vaši doživotní ozdobou. Na to myslete dříve, než se pro tetování definitivně rozhodnete. Odstranit špatně vybraný motiv bývá velmi náročné.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu