Domů Ostatní Plesová sezóna přichází

Plesová sezóna přichází
Plesová sezóna právě začíná a tak pravděpodobněji častěji, než kdy jindy uslyšíme ženský povzdech: „Nemám co na sebe.“ Mnohdy zcela oprávněný, protože ples je velká společenská událost, která si zaslouží pečlivý výběr garderoby.

Na většinu plesů, vyjma diskoplesů nebo recesistických akcí jen těžko můžete vyrazit v džínách, ve kterých běžně chodíte. Společenský bál je událostí, kde může předvést svůj šarm, vkus a noblesní chování. A je jedno, jestli se chystáte na obecní ples, máte před sebou závěrečnou v tanečních nebo maturitní ples. Výběru plesových šatů byste měli věnovat dostatečnou pozornost. Pokud ve svém šatníku nemáte žádný adekvátní kousek, máte pocit, že vaše šaty na ples vyšly z módy a už s nimi nikoho neoslníte nebo prostě jen toužíte po nových koktejlkách, nenechávejte výběr na poslední chvíli. Ale s dostatečným předstihem zmapujte terén a vydejte se na lov. Jen tak máte jistotu, že si budete mít z čeho vybírat.

Ke vhodným šatům se zpravidla můžete dostat několika způsoby. Můžete si je nechat ušít, koupit nebo půjčit. V prvním případě navštivte profesionální švadlenu, která má se šitím společenských šatů dostatečné zkušenosti. Práce s materiály, které se na večerní róbu používají, má svá specifika a vyžaduje trochu praxe.

Dámské šaty si také můžete půjčit. Poprosit můžete buď svou kamarádku nebo zamířit do půjčovny. Hlavním sortimentem půjčoven jsou sice většinou svatební šaty, ale není problém zde sehnat i odpovídající společenské šaty na ples nebo podobnou událost.

Společenské šaty si můžete samozřejmě koupit. Spousta kamenných prodejen nebo také eshopů má zejména v této době na svých pultech široký výběr dámských večerních šatů, takže si jistě vyberou dámy každé postavy a věku.

Koupě šatů není zrovna levnou záležitostí, proto šaty nakupujete s rozmyslem. Dobrou volbou jsou koktejlové šaty. Koktejky byly původně určeny na slavnostní akce menšího charakteru, na které se nehodí velká večerní róba. Velmi brzo však opustily prostor odpoledních party a zamířily i na večerní události. Díky své jednoduchosti, eleganci, kráse a hlavně své univerzálosti si rychle získaly srdce mnoha žen a v denšní době můžete v koktejlkách zamířit také na ples.

Stejně tak už dávno neplatí pravidlo, že koktejlové šaty musí být jen černé. Malé černé sice zůstávají stálicí, ale sáhnout můžete po jakékoliv barvě. Sexy dojem můžete udělat v červených šatech, ve světle modrých nebo růžových koktejlových šatech můžete naopak působit jako křehká květinka. Ve zmíněných koktejlkách pastelových barev bude křehce působit mladá, štíhlá slečna. Korpulentní dáma v letech bude v podobných šatech dost možná vypadat směšně, proto by měla zvolit tmavší a delší šaty. Barvu a samozřejmě také střih šatů proto  vždy volte s ohledem nejen na svůj vkus, ale také na věk a typ postavy.

 
Předchozí článekPéče o zuby
Další článekChovatelské potřeby

Musíte si přečíst