Cítíte, že už to v posteli nefunguje tak jako dřív? S přibývajícím věkem je to docela normální. Opadá chuť na postelové hrátky a u mužů se objevují problémy s erekcí. Právě ty jsou často důvodem, proč se pánové stydí a sexu vyhýbají. Zažíváte to doma také?

Vinu za problémy se ztopořením penisu nepřičítejte sobě ani svému partnerovi. Rozhodně to není tím, že už pro něj nejste tak přitažlivá. Je to záležitost věku. Se stárnutím v mužském těle postupně ubývá testosteron a už to prostě nefunguje tak snadno. Pomoct se tomu ovšem dá.

Pošlete ho k lékaři

Pokud se u vás v ložnici objeví tento problém, nedělejte z toho velkou vědu. Dost možná je to jen jednorázová záležitost, za niž mohou přílišné pracovní vytížení či stres. Ano, také muži občas nemají na sex tu správnou náladu.

Jestli budou potíže s erekcí přetrvávat, pošlete svého drahého nejdříve k lékaři. Nemusíte hledat urologa, vlastně není vůbec potřeba zmiňovat, co ho trápí. Ať si nechá udělat jen obyčejnou zdravotní prohlídku. Za erektilními dysfunkcemi totiž někdy stojí vážnější onemocnění (např. diabetes), které by se běžným vyšetřením zjistilo.

Žijte společně zdravěji

Jestli vyšetření nic nezjistí, hledejte chybu v životním stylu. Problémy s erekcí jsou tak rozšířené i kvůli současné životosprávě. Většina z nás má sedavé zaměstnání, málo se hýbeme, jíme nepravidelně a nezdravě, málo spíme. To všechno má negativní vliv na celý organismus včetně pohlavních orgánů. Je tedy možné, že pokud se vám styl života podaří změnit, zlepší se i váš sexuální život. Nicméně je to boj na dlouhou trať a měli byste se do něj pustit ve dvou.

Pořiďte mu dárek k Vánocům

Nakonec máte ještě jednu možnost, která se teď před Vánoci zdá být výborným nápadem. Pořiďte mu pod stromeček generickou Viagru Kamagra. Jedná se o přípravek na zlepšení erekce obsahující úplně stejné účinné látky jako Viagra, jen je značně levnější a dostupný bez předpisu. Takovým dárkem určitě zabodujete, a navíc si ho užijete také vy!