Po miminku touží snad každá žena a každý muž. Touha utvořit rodinu a přivést na svět nový život sílí s věkem. Obecně to bývá tak, že čím vyšší věk tím vyšší pravděpodobnost touhy po dítěti. V dnešní době ženy s mateřstvím čekají o něco déle, než tomu bylo v minulých letech. Cítí potřebu finančně zajistit nejen sebe, ale do budoucna i dítě, protože i dítě, ač se to nezdá, je pro finance velký a trvalý zásah do rozpočtu. Zvláště pak matky samoživitelky si proto tuto situaci musí velmi dobře zvážit. Rodičovství by proto mělo být plánované. Co, ale dělat když miminko chcete a ono pořád nikde? Jak zvýšit šance na otěhotnění? Kromě jiného můžete vsadit i na speciální čaje, například čaj Báby Radnické či oblíbený čaj Ludmily Mojžíšové, ale co dál?

Jednu z nejdůležitějších rolí při otěhotnění hraje psychika a psychická pohoda. Když si žena uvědomí, že o dítě se postarat dokáže a že tím pádem neohrozí ani miminko ani sebe, zvyšuje se tak pravděpodobnost otěhotnění. Psychika ovlivňuje pozitivně dělohu a ta je pak její schopnost přijmout oplodněné vajíčko větší. Mnohdy také „přehnaná“ touha po miminku zabraňuje tělu soustředit se na cokoliv jiného. Pokud si miminko přejete, nechte všemu volný průběh. O miminko se snažte, ale ne nijak přehnaně. Nakonec se nebudete moci soustředit na nic jiného, než jen a pouze na to kdy už si udělat těhotenský test a každoměsíční zklamání u negativního výsledku, vaši psychiku zatíží.

Sex je tou nejdůležitější složkou při pokusech o otěhotnění. Důležité je, aby oba partneři chtěli sex a měli na sex v danou chvíli chuť. Sex pod nátlakem není ničím příjemným a mnohdy se vaše psychika zablokuje, a tudíž se ze sexu stane pouhá povinnost a ne radost. Udělejte si pohodový romantický večer, s dobrou večeří, dobrým vínem. Navodíte tak atmosféru, uvolníte se a nebudete na nic myslet. Tím pro vás bude sex zábavou a pravděpodobnost otěhotnění se zvyšuje. Četnost sexu je individuální. Vyšší šance jsou, když má žena zrovna ovulaci, což můžete zjistit díky ovulačnímu testu, který je k dostání v lékárnách. Výzkumy ukázaly, že při častějším sexuálním styku se rodí spíše chlapečci, kdežto při méně častém sexu se rodí spíše holčičky. Výzkum je, ale nutno brát s rezervou.

Při snaze o otěhotnění proto nikam nespěchejte, netlačte na pilu a snažte si každou snahu o početí užívat a být bez stresu a v psychické pohodě. A miminko na sebe nenechá dlouho čekat.