Za pár dní se léto pomalu přehoupne do své druhé poloviny a dětem se pomalu, ale jistě začnou krátit prázdniny. Ale stále mají před sebou pár týdnů volného času a pro rodiče zejména těch menších dětí to znamená jediné. Je zapotřebí děti nějakým způsobem zabavit.   Poměrně široké možnosti mají rodiny žijící v rodinném domě. Ty mohou letním potřebách a nekončí touze si hrát svých malých raubířů uzpůsobit zahradu.

Pískoviště zabere na všechny

Minimálně za úvahu stojí pořízení vlastního pískoviště. Na tom se spolehlivě zabaví malé děti, kteří teprve začínají s plácáním báboviček. Ale hromadou písku nepohrdnou ani ty starší, ketří mohou, třeba ve společnosti svého táty stavět hrady a zámky nebo rovnou celá města, za které by se nemuseli stydět ani zkušení architekti.

Moderní dřevěné pískovište s krytem jsou vyrobeny z nezávadných materiálů, velmi často z pořírodního dřeva a jsou vybaveny bočními lavičkami, ze kterých můžete pohodlně sledovat kreativní úsilí vašich dětí.

Některá pískoviště jsou vybavena také krytem, které písek ochrání před nečistotami a hlavně také před nezvanou návštěvou zvířat. Snad každý ví, že třeba kočky velmi rády chodí do písku vykonávat svou potřebu. Taková návštěva může být pro děti nebezpečná, protože se mohou nakazit nějakou nemocí.

Poskytněte dětem vlastní úkryt

Třicátníci velmi časou s nostalgií vzpomínají na to, jak si někde na zahradě nebo do konce na stromě spolu s kluky z ulice stavěli provizorní bunkry, kam se chodili schovávat.
O podobné zážitky nemusí být ochuzeny ani dnešní děti. Místo provizorních skrýší, které mnohdy neodolaly silnějšímu větru, jim můžete pořídit opravdový domeček. Dřevěné dětské domečky, které jsou dnes běžně dostupné vypadají jako skutečné domy. Navíc odpovídají všem požadavkům na bezpečnost a hygienu. Do těch největších se vejde i postel, ty menší mohou přes den sloužit jako skrýš pro děti a večer do nich můžete uložit všechny hračky.

Nezapomínejte na houpačky

Každé správné a zdravé dítě je neposedné, chce běhat a hrát si. Další možností, kde se mohou pořádně vyřádit jsou dětské houpačky a prolézačky. Moderní houpačky mají stabilní kostru,kci, která odolá náporu i několika dětí. Přesto jsou jednoduché na montáž a průměrně zručný člověk je postaví během jednoho dopoledne.

Některé houpačky jsou doplněny skluzavkou, nebo lanem, což zajišťuje jejich vysokou variabilitu a rodiče mají jistotu, že se na nich unaví i ten největší raubíř.

Nezapomínejte ani na zahradní židle.