Domů Domácnost Design Na co nezapomenout při zařizování dětského pokoje?

Na co nezapomenout při zařizování dětského pokoje?

Ve svém pokoji děti tráví podstatnou část svého času. Proto je potřeba vybavit jej takovým způsobem, aby jim umožnil pohodlný odpočinek, psaní domácích úkolů i hraní a tvořivou činnost. Samozřejmě je to často otázka kompromisů s místem, penězi i rozdílnými představami vašich potomků.Zařizování dětského pokoje je zkrátka náročný úkol. Proto si ho ulehčete tímto článkem.

Váš malý školák se určitě neobejde bez pořádného psacího stolu. Při jeho výběru zohledněte krom odolného materiálu i úložný prostor. Stůl s kontejnerem usnadní vašemu dítěti organizaci sešitů, učebnic i knížek do školy. Alternativou k tradičnímu psacímu stolu je rostoucí stůl. Výšku jeho desky i její sklon lze individuálně přizpůsobit, což umožňuje maximální pohodlí při učení, psaní i počítání příkladů do matematiky.

V pěkném prostředí půjde vašemu dítku učení samo od ruky. Možností, jak ozdobit dětský pokoj, je nespočet. Můžete sáhnout po oblíbených dekoracích do dětského pokoje. Většinou tyto dekorace plní kromě estetické funkce i funkci praktickou. Lze pořídit zajímavé lampy, povlečení s obrázky nebo taburety s úložným prostorem. Ty se hodí nejen k uložení polštáře nebo plyšáků, ale i k pohodlnému usazení návštěvy. Další možností je nechat svoje děti, aby si pokoj ozdobily vlastními výtvory ze školy či zájmových kroužků.

Při zařizování dětského pokoje určitě zapojte i své potomky. Koneckonců oni budou v tomto pokoji trávit většinu času. Nároky dětí jsou samozřejmě někdy nerealistické nebo přemrštěné, často ale mohou mít svoje opodstatnění. Taky myslete na to, aby se dětem pokoj dobře uklízel. Dostatek úložného prostoru, volného místa a dobrá dostupnost jsou v tomto ohledu nezbytností.

Hlavně ale nepropadejte panice. Zařizování dětského pokoje není žádná věda, stačí jen pamatovat na pár jednoduchých věcí. A hlavně na svoje děti.

Musíte si přečíst