Vztah, kde je mladší muž a žena je starší, není zdaleka vztahem ojedinělým a můžeme se s ním setkávat poměrně často. Pryč jsou doby, kdy muž musel být v každém případě starší a žena mladší. Dnešní doba dovoluje mnoho, a proto se lidé některými věcmi, a to třeba takovými, kdy si mladý muž najde starší partnerku, až tak nezaobírají.

Jak v praxi takový vztah funguje?

Na věku nezáleží a každému je tolik, na kolik se sám cítí. Jestliže si připadáte velmi dobře mezi lidmi, kteří jsou například o 10 let mladší a jsou vám svými názory a chováním bližší, než vaši vrstevníci, pak se nebraňte ani lásce s mladším mužem.

A co má být, že je mladší? Je vám s ním přeci fajn a vy na svůj věk rozhodně nevypadáte, tak čemu se chcete bránit? Ovšem to, jaký budete prožívat vztah se svým mladším partnerem, je velmi individuální.

Proč ženám mladší muž vyhovuje?

Je to zejména proto, že se cítí atraktivnější po boku někoho, komu je méně. Vlastně si tím dokáží to, že i přes jejich věk mohou mít krásného, mladého muže, který se s nimi bude velmi rád ukazovat. Další věc, která ženu na mladším muži přitahuje, je energie, kterou ve svém věku má. Tu už starší muži poněkud postrádají. Otázkou však také zůstává to, co hledá muž u starší ženy.

Většinou vidí ve zralé ženě sexuálně zkušenou paní, která je pro ně v sexu mnohem přínosnější, než mladší a nezkušená dívka. Muži o sexu hodně přemýšlejí, a proto je pro ně  vztah s někým, kdo je zkušený, přínosem.

Pokud má muž za sebou nevydařený vztah se svojí matkou, potom starší žena může být důvodem k tomu, že si našel partnerku právě v ní. Starší žena má přehled, umí se postarat o domácnost, uvařit dobré jídlo a ještě ví, jak se chovat v posteli a tak není divu, že jsou muži, které tento typ žen výrazně přitahuje a jsou pro ně zajímavější, než ženy mladší generace.