Domů Sex a vztahy Jaký bude otec

Jaký bude otec
Chcete si založit se svým partnerem, či manželem rodinu a přemýšlíte, jaký bude otec? Dopředu to asi jen těžko zjistíte, vše se ukáže až tehdy, kdy se otcem váš partner opravdu stane. Pokud nemá k dětem žádný vztah, pak se to může změnit právě v době, kdy uvidí své vlastní dítě.

Pokud však vidíte, že děti miluje a opravdu k nim má krásný vztah, je jasné, že bude dobrým otcem, se kterým se na své miminko můžete společně v klidu těšit. Jenže co je to dobrý otec? Co by měl dobrý otec mít za vlastnosti? Samotná láska k dítěti nestačí.

Dobrý otec, by vám měl pomáhat s výchovou, starat se spolu s vámi o vaše společné dítě, pomáhat vám s péčí, svému dítěti se věnovat, umět s ním komunikovat a být pro něj vším. Samozřejmě, že otcové nezvládají vše tak dokonale, jako my matky, ale i tak by si měl dobrý otec umět poradit v každé situaci.

Měl by být schopen se o dítě samostatně postarat, dát mu najíst, přebalit ho, převléci ho, v pozdějším věku vědět vše o svém dítěti, měl by sledovat jeho zájmy, koníčky, úspěchy, pomáhat mu. O dítě by měl mít stejný zájem jako matka.

Někteří otcové jsou naopak takoví, že své dítě chvilku pomazlí, něco mu povědí a věnují se sami sobě, svým koníčkům, své práci a podobně. Dopředu toto však jen těžko poznáme a těžko říci, jaký otec, bude právě váš partner. On sám zřejmě také dopředu netuší, jaký otec vlastně bude.

Říká se, že otcové mají ochranitelský vztah ke svým dcerám a syny berou jako své kamarády, se kterými si plní dětské sny. Každý otec je jiný a také velmi záleží na tom, jak moc je pracovně vytížen a kolik času své rodině je schopen věnovat.
Musíte si přečíst