Skutečnost, že má žena nebo muž nejen manželský či partnerský vztah, ale i milenecký, je u nás i ve světě poměrně častým jevem. Občas proběhne anonymní dotazník, díky němuž se můžeme dozvědět, jak se statisticky milenecké vztahy vyvíjí. Aktuálně má mimomanželský vztah více než 60 % mužů a více než 40 % žen.

Proč hledáme milenecký vztah?

Důvodů k nevěře může být mnoho, ale nevěra jako taková nemusí být vůbec jen náplastí na rozpadající se vztah. Zvláště ženy často vedou plnohodnotné milenecké vztahy, v nichž se dva lidé, milenci, podporují a milují.

Pánové se nevěry dopouští hlavně z důvodu, že doma intimní život zcela chybí nebo výrazně pokulhává. Dalším důvodem může být mužovo ego, ješitnost, snaha prezentovat se v neznámém prostředí s krásnou a mladou dívkou, mít díky ní lepší prestiž…

Ženy to mají jinak. Milenka je milenkou často nevědomky, kdy jí muž tvrdí, že vztah nemá, nebo že se rozchází. Pokud je milenkou vědomě, bývá to často tehdy, když jí doma chybí láska, podpora, komunikace, porozumění… Pokud to u milence najde, velmi často se do něj zamiluje.

Pánové často berou milenecký vztah na lehkou váhu, dámy naopak, i když samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo.

Když jde o peníze

Jsou muži i ženy, kteří jsou schopni tvořit s někým milenecký pár jen kvůli finančním výhodám. Je na každého svědomí, jak si své chování omluví či neomluví. Movití lidé si jsou ale vědomi toho, že mileneckým vztahům není radno důvěřovat.

Jak se chovat k manželovi či manželce?

Ať už je vaše milenka nebo milenec stálý či chvilkový, možná vás začne časem víc a víc „kousat“ svědomí. Je na vás, jestli nevěru prozradíte či ne, ale partnerovi tím značně ublížíte a je možné, že toto sdělení váš vztah navždy poznamená. Do vztahu přijde nedůvěra, podezírání, možná i hlídání atd., což nikdy nevede ke zdárným zítřkům.

Více zajímavostí o milencích, milenkách a mileneckých vztazích, najdete na jsme.cz – magazínu, který vás provází životem.