Domů Domácnost Když obyčejná lednice nestačí, pořiďte si tu americkou. Znáte její největší výhody?

Když obyčejná lednice nestačí, pořiďte si tu americkou. Znáte její největší výhody?

Jen málokdo může konstatovat, že se docela dobře obejde bez lednice. Drtivá většina populace ji naopak doma má a nedokáže si bez ní představit život. Jenomže všechny spotřebiče nejsou jako přes kopírák – kromě designu se liší také funkcemi. Náročnější uživatelé a početnější rodiny většinou sahají po královně všech chladniček – americké lednici. V čem tkví její největší výhody a proč byste si ji měli dopřát i vy?

Ohromný vnitřní prostor

Horší kombinaci než spoustu jídla v malé lednici by člověk pohledal. Najít něco v prostoru, který je přeplněný k prasknutí, není vůbec jednoduché ani příjemné. A právě z hlediska kapacity jsou americké ledničky nepřekonatelné. Oproti běžným spotřebičům nabízí až dvojnásobek úložného prostoru, takže pokud jste zvyklí nakupovat potraviny ve velkém, budete z velkorysého a přehledného uspořádání nadšení.

Příjemná spotřeba

Ceny energií rostou, a tak si hýčkáme energeticky nenáročné spotřebiče. Nové americké ledničky, byť jsou již na první pohled výrazně větší než standard, většinou spadají do tříd A++ nebo A+++, takže se nemusíte obávat neúměrné spotřeby. Za den si obvykle řeknou kolem 0,9-1,5 kW.

Pestrá paleta užitečných funkcí

Od americké lednice se neočekává „jen“ mnohem více místa na potraviny, ale také praktické funkce, kterými se nemohou pochlubit zdaleka všechny klasické modely. Namátkou můžeme zmínit nápojový automat nebo výrobník ledu a ledové tříště. Samozřejmostí bývá také beznámrazový systém či dělení na několik zón pro uchovávání specifických potravin.

Dá se sehnat americká lednice levně?

Americká lednička je (pro mnohé možná překvapivě) poměrně dostupný spotřebič. Nejlevnější kousky začínají na částce kolem deseti tisíc korun, ovšem za „vymazlené“, vybavenější modely přirozeně zaplatíte podstatně více. Při nákupu můžete ušetřit tak, že si vyhledáte u ledničky výprodej. Spotřebiče druhé jakosti najdete například v eshopu diskontni-nakupy.cz, kde nechybí ani další nepostradatelní pomocníci. Také u myčky na nádobí výprodej znamená úsporu ve výši až několika desítek procent.

Musíte si přečíst