Domů Sex a vztahy Co by nemělo chybět v žádném vztahu?

Co by nemělo chybět v žádném vztahu?
Vztah prochází různými fázemi a to zamilovaností, láskou, které pak přechází přes stereotyp a nudu. Jenže jsou věci, které byste rozhodně neměly podceňovat a které by ze vztahu neměly nikdy zmizet.

Každý z nás si přeje partnera, se kterým bude šťastný, chce, aby prožíval krásný vztah. Pro toto vše je ale nutné něco udělat a nebýt lhostejný. V první fázi zamilovanosti nevidíme a neslyšíme to, co by nám mohlo vadit. V další fázi se snažíme si partnera udržet, protože se s ním cítíme dobře a je nám po jeho boku fajn, jenže pak nastává fáze, kdy už jsme se jeden druhého nabažili a přichází stereotyp. Co s tím?

Ukažte partnerovi, že si jej vážíte i přesto, že už spolu nějaký čas žijete a vaše láska je stále silná a on vás neomrzel. Samozřejmě, že to nemusí být tak, jak to vypadá, ale když mu ukážete, že si jej vážíte i tehdy, když jste spolu už déle a dokážete fungovat stejně, nebo jen o něco méně než na začátku, bude si vás za to cenit. Podnikejte společné výlety, radujte se spolu, ale mějte i každý své vlastní záliby, kterým se budete věnovat. Ty ve fázi zamilovanosti jdou většinou stranou, ale pak přijde doba, kdy se k nim určitě zas rádi vrátíte. Buďte jeden ke druhému pokorní a to, že jste si dávali zpočátku pusy pokaždé, když jste se viděli, neznamená, že by teď tomu mělo být jinak.

Vodění se za ruce není jen otázkou puberťáků, ale je to známka toho, že s tím druhým jste rádi a že chcete okolí ukázat, že jste spolu šťastní a milujete se. Moc hezké je držet se za ruce i třeba při procházce lesem, nebo kdekoliv, kde jste si nablízku. Plánujte si věci společně a rozhodně ne každý za sebe. Dělejte si radost maličkostmi, a to i když jste spolu už delší dobu a máte pocit, že jde o zbytečnosti. Nejde!!! A vztahu to opravdu prospěje. Důležité je vážit si jeden druhého a respektovat jej i s jeho chybami, které má.
Musíte si přečíst