Rodáka z Jablonce nad Nisou, Ondřeje Rumla, hudba lákala odjakživa. První jeho hudební krůčky byly provázeny hrou na pětistrunné banjo v kapele Modrotisk. Cesta pokračovala studiem konzervatoře Jaroslava Ježka, kde se věnoval zpěvu. Největší úspěch do té doby však přineslo druhé místo v talentové soutěži X-FACTOR, které mu otevřelo brány dalším možnostem.

Ondřej Ruml se v té době začal stále více zajímat o jazz a zároveň i o spolupráci s kapelami jako Skandovat Oranž, In2Funk, Top Dream company. Kromě zpěvu se však začal věnovat i divadlu a první jeho divadelní zkušeností byla role v muzikálu Daniela Landy Tajemství. Další rolí, kterou si Ondřej Ruml vyzkoušel, byla role Archanděla v muzikálu Johanka z Arku.

V současné době má Ondřej Ruml vydané dvě desky, první s názvem Proměna, druhá, velmi úspěšná, vydaná o čtyři roky později s názvem Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha. Ondra nyní pravidelně koncertuje, ať už sólově, nebo s kapelou. Doprovází také Michala Horáčka na jeho recitálech.