Domů Volný čas Domácí mazlíček? Jaká plemena jsou nejvhodnější do rodiny?

Domácí mazlíček? Jaká plemena jsou nejvhodnější do rodiny?

Pořízení domácího mazlíčka je závazek minimálně na několik let. Buďte proto opatrní při výběru a rozhodování, jaké plemeno zvolíte. Důležité je pečlivě si promyslet, jestli budete schopni nabídnout pejskovi nebo kočičce všechno, co potřebují ke spokojeného životu.

Oblíbená plemena psů vhodná do rodiny

Rozhodli jste se, že si vyberete pejska. Nyní přichází na řadu otázka, jaké plemeno to bude. Podívejte se na oblíbená plemena psů, o těch, kteří vás zaujmou, si něco přečtěte a potom postupně zužujte výběr. Nezapomeňte ani zvážit variantu, že si osvojíte pejska nebo štěňátko z útulku a dopřejete mu šťastný život mezi milující rodinou. V případě, že máte malé děti a další domácí zvířata, je dobré volit snášenlivá a přátelská plemena.

Pořízení kočičky

Další možností, jak si pořídit hebkého domácího mazlíčka, je kočička. Ta může být buď klasická venkovní nebo šlechtěná, která uvítá spíše pobyt uvnitř domu. Plemena koček jsou velmi zajímavá a na své si přijdou jak milovníci dlouhosrstých, krátkosrstých, tak i koček bez chlupů, které jsou vhodné pro alergiky. Kočička je o něco méně závislá než pejsek. Nemusíte se jí tolik věnovat, chvíli vydrží bez vaší přítomnosti a nemusíte s ní chodit na procházky. Je tedy vhodnější volbou pro více vytížené lidi, kteří by na pejska neměli dostatek času.

Zajištění všech potřeb pro spokojený život domácího mazlíka

Už jste se rozhodli, jestli to bude pejsek nebo kočička. Víte i to, jaké plemeno to bude. Teď přichází na řadu nákup vybavení a nezbytných potřeb, jako je krmení, miska, pelíšek, vodítka a další drobné příslušenství. Na www.mujmazlik.cz najdete kompletní sortiment všech potřeb pro kočičky i pejsky. Výhodou je, že můžete nakupovat z pohodlí domova a snadno si rozmyslíte, co ještě byste mohli potřebovat. A když na něco zapomenete, jednoduše to objednáte později. Výsledkem budou dokonalé podmínky pro život vašeho nového domácího mazlíčka. Věřte, že všechna péče a láska, kterou mu budete dávat, se vám bohatě vrátí.

Předchozí článekŠpatná řasenka neexistuje
Další článekŽivot bez nemocí

Musíte si přečíst