V současné době najdete klasické lineární zářivky v takřka každé domácnosti, ovšem v posledních několika letech je začíná vystěhovávat LED technologie. Zářivky si získaly popularitu především nízkou pořizovací cenou, perfektní dostupností, širokou nabídkou a variabilitou. Postupně se však technologie vyvíjely, přičemž v oblasti světelných zdrojů se do popředí prodraly LED trubice.

Zpočátku LED trubice nepředstavovaly kvalitní řešení, protože poměrně často měnily vyzařování světla. Výrobci se však natolik snažili, že LED trubice se zdokonalily natolik, aby se staly nástupkyněmi zažitých a tolik oblíbených zářivek.

LED trubice jsou kvalitnější a mají široké uplatnění

Jestliže hledáte pádné důvody, proč se zbavit zářivek, několik jsme jich pro vás přichystali. V první řadě vás přesvědčí vyšší kvalita, která jde ruku v ruce s delší životností. Uvádí se délka životnosti více než 50 000 hodin provozu. LED trubice nachází uplatnění nejen v domácnostech jako takových, ale také v průmyslových zařízeních. Dokonce mají nižší spotřebu, ale přitom poskytují lepší a silnější osvětlení prostoru. Pozor, jednotlivé LED trubice se liší několika vlastnostmi, a to světelným tokem, světelným výkonem, indexem podání barev a neviditelným blikáním.

Kde sehnat LED trubice?

Ještě než půjdete do obchodu, měli byste se rozhodnout, jakou délku trubice potřebujete. Standardně se nabízí 60 cm, 90 cm, 120 cm a 150 cm. Výjimkou nejsou ani atypické rozměry, ale to už se musíte obrátit na konkrétního výrobce. Vybrat si můžete také z několika druhů, například internetový obchod ledakce.cz nabízí trubice T8 a T5. Dále jsou k dostání potravinářské varianty a slim hranolová svítidla. Internetový obchod má zvlášť kategorii s LED trubicemi od Samsungu. Záleží pouze na vás, zda si potrpíte i na konkrétní značce či nikoliv.