V některých částech města jsou silnice velice zrádné. Především na křižovatkách dochází k dopravním nehodám. Hlavním důvodem je, že křižovatka není přehledná. Pokud tedy narazíte na nějaká místa, kde za roh není vůbec vidět, a tak vyjet s automobilem je mnohdy risk, zažádejte o dopravní zrcadlo.

V podstatě není stanoveno, kdo by měl požádat o doplnění dopravního značení, tudíž návrh na instalaci dopravního zrcadla může podat i běžný občan, tedy i vy. Žádost se podává na obecní či městský úřad.

Jak by měla žádost vypadat?

Žádost nemá žádnou vymezenou formu. Ovšem je důležité do ní uvést, kde přesně by mělo být dopravní zrcadlo umístěno. Zároveň chce obec či město slyšet pádné důvody, proč by mělo investovat do dalšího dopravního značení.

Kdo prodává dopravní značení a zrcadla?

Jestliže zároveň hledáte specialistu na dopravní značení, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia společnosti Top ZNAK. Specializuje se jak na prodej, tak i pronájem. V nabídce má mimo jiné také dopravní zrcadla, která mají zajistit větší bezpečnost na nepřehledných křižovatkách. Zrcadla jsou dostupná v několika různých velikostech a tvarech. Sice jsou častější kulaté varianty, nicméně do některých prostorů se hodí spíše obdélníkové. Dále k zrcadlům náleží držáky na sloupy. Ceny se různí podle zvoleného modelu.

Dokonce se najdou i místa, kde je nezbytné kombinovat jednotlivé druhy a velikosti zrcadel pro lepší přehlednost. Stačí kontaktovat společnost Top ZNAK, jež vám prozradí všechny potřebné informace, tedy to, co budete všechno potřebovat pro instalaci dopravního zrcadla na dané místo. I když jste ochotni zaplatit za něj, je nezbytné od města či obce získat určitá povolení a formuláře. Se vším vám však pracovníci firmy Top ZNAK poradí a pomohou.